Menu Zamknij

PASOWANIE NA CZYTELNIKA

W dniu 20.03.2024r. odbyło się uroczyste pasowanie na Czytelnika Biblioteki Szkolnej uczniów klasy I. Głównym celem spotkania było zachęcenie wszystkich uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania, czytania oraz szanowania książek.
Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z biblioteką oraz z zasadami jakie w niej panują. Jak prawidłowo korzystać z książek, czego nie wolno z nimi robić i czy warto je czytać.
W tym dniu odwiedziła naszych pierwszoklasistów pani Ewelina Potoczny z GBP Dynów. Podczas spotkania, w związku ze zbliżającym się dniem teatru, uczniowie bardzo chętnie i z zaciekawieniem wysłuchali bajki Teatrzyku Kamishibai pt. „ Noc w bibliotece”. Wspólnie z zaproszonym gościem rozmawialiśmy o zasadach panujących w teatrze oraz o różnych rodzajach teatru. Uczniowie klasy pierwszej bardzo chętnie zaprezentowali  swój talent aktorski odgrywając rolę z Pacynkami.
Uczniowie poznali również niezwykła książkę pt: „ Wypożyczalnia skrzydeł” Iwony Pietrzak- Płachty. Jest to bogato ilustrowana książka obrazkowa, pokazująca bezcenną moc drzemiącą w czytaniu. To opowieść o magicznym świecie dostępnym na wyciągnięcie ręki dla każdego, kto pokocha czytanie.
Na zakończenie pierwszaki złożyli uroczystą przysięgę, otrzymali pamiątkowe dyplomy, magnesy oraz zakładki do książek.
Ze spotkania skorzystali również najmłodsi uczniowie z naszej szkoły. Była to dla nich wspaniała zabawa.
ZOBACZ:
Skip to content