Menu Zamknij

,,TYLKO JEDNA JEST TAKA NOC’’ – JASEŁKA

,,TYLKO JEDNA JEST TAKA NOC’’ – pod takim hasłem odbyły się 6 grudnia w Szkole Podstawowej w Łubnie Jasełka w wykonaniu uczniów przygotowywane pod opieką nauczycieli pani M. Muchy i pani Z. Nosal- Żuk.
Zgromadzeni na sali zaproszeni goście, rodzice i uczniowie po raz kolejny mogli przeżyć historię Marii i Józefa szukających miejsca do schronienia na noc, którzy po bezowocnych poszukiwaniach zdecydowali się przenocować w stajence. Całość przedstawienia przeplatana była kolędami, pastorałkami w wykonaniu uczniów naszej szkoły pod opieką pana Jakuba Trybalskiego. Piękny śpiew uświadomił i przypomniał wszystkim o tym, że Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas dla każdego z nas. Przepiękne stroje, muzyka i światła – dopełniały całości.
Jasełka rozpoczął dyrektor szkoły pan Roman Mryczko, który w krótkim przemówieniu przywitał zebranych gości, mieszkańców Łubna oraz złożył życzenia noworoczne i wprowadził w magiczny klimat świąt Bożego Narodzenia.
Świąteczny nastrój podkreślała przepiękna, wymowna scenografia, którą zawdzięczamy ciężkiej pracy wielu nauczycieli: panu dyrektorowi, pani Annie Kot, pani Krystynie Węgrzyn, pani Agnieszce Myćka, pani Ewie Sawczak, pani Agnieszce Dzioba- Jędruszczak, pani Agacie Łukasz-Słaby, pani Dianie Łukasiewicz. Swoją pomocą służyli jak co roku pracownicy szkoły pan R. Socha, pani A. Drewniak oraz pani G. Tyka.
Zebrani podczas 2 godzinnego występu mogli ponownie zagłębić się w ciszę betlejemskiej nocy i przeżyć radość narodzin Jezusa. Na zakończenie uczniowie w barwnych, regionalnych strojach zaprezentowali swe umiejętności taneczne pod czujnym okiem pani Krystyny Trybalskiej.
Kolejny raz Jasełka udowodniły, że w naszej szkole nie brakuje wspaniałych talentów. Występ bardzo podobał się zarówno zaproszonym gościom, jak i dumnym ze swych pociech rodzicom, którzy wyrazili uznanie dla młodych artystów oraz ich opiekunów za przygotowanie tak widowiskowego spektaklu.
ZOBACZ:
Skip to content