Menu Zamknij

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

W dniu 20 listopada w naszej szkole po raz kolejny obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. W tym dniu nasza biblioteka zamieniła się w niezwykłą krainę bajkowych postaci. Były księżniczki, Roszpunka, rycerze, Czerwony Kapturek i odważny szeryf. superbohaterowie, Spider-men, jednorożec, myszka Miki i wiele innych postaci z różnych bajek. W bajkowym spotkaniu udział wzięli przedszkolaki i uczniowie klas I-III. Spotkanie rozpoczęliśmy od ogłoszenia wyników konkursu plastycznego pod tytułem ,,Moja ulubiona postać z bajki”, którego organizatorem była biblioteka szkolna.
Laureaci konkursu:
Przedszkole
I miejsce: Julian Senderski
Jan Żaczek
II miejsce: Ania Żaczek
Dawid Pocałuń
III miejsce: Gabriel Baran
Rayan Pęcak
Szkoła Podstawowa:
I miejsce: Laura Bułdak kl. I
Alicja Ptak kl. I
II miejsce: Martyna Trzyna kl.I
Zuzanna Socha kl. II
III miejsce: Maja Krowiak kl. II
Ksawery Świst kl. III
Wszyscy laureaci otrzymali dyplomy oraz nagrody ufundowane przez dyrektora szkoły oraz bibliotekę szkolną. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.
W dalszej części spotkania były zabawy prowadzone przez panią Anię podczas których dzieci musiały wykazać się znajomością treści bajek i ich głównych bohaterów. Były muzyczne zgadywanki bajkowe, zabawy ruchowe, taneczne oraz prezentacja dziecięcych bajkowych przebrań. Dzieci ubrane w piękne kolorowe stroje i opaski świetnie się bawiły.
Ten dzień był doskonałą okazją do świetnej zabawy i rozwijania zainteresowań czytelniczych, sprawił dzieciom wiele radości.
Każde dziecko otrzymało kolorowy dyplom uczestnictwa w tym wyjątkowym dniu oraz odznakę.
ZOBACZ:
Skip to content