Menu Zamknij

Wieczornica Patriotyczna ,,JESZCZE POLSKA NIE ZGINĘŁA’’

10 listopada 2023 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta Wieczornica Patriotyczna z okazji 105 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Po ponad 100 latach pod rozbiorami, nasi przodkowie odzyskali wolność wraz z końcem pierwszej wojny światowej w 1918 roku. Święto narodowe 11 listopada wprowadziła ustawa Sejmu w 1927 roku. Dzień ten pozostawał oficjalnie świętem państwowym do roku 1944. Po II wojnie światowej komunistyczne władze zabroniły upamiętniania tego ważnego wydarzenia. Święto 11 listopada zostało przywrócone przez Sejm dopiero w 1989 roku.
Dzisiaj mamy wolną i niepodległą Polskę. Polskę, o którą walczyły pokolenia oddając w tej walce częstokroć wartość najcenniejszą – swoje życie. Obchody 11 listopada to właśnie nasz szacunek dla tych wielkich, często bezimiennych bohaterów, to nasz hołd składany w postaci pamięci czasu minionego. To nasz moralny obowiązek jako Polaków i jako ludzi szanujących wolność narodów.
Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu narodowego, następnie p. Roman Mryczko – dyrektor szkoły, przywitał wszystkich zebranych. Po przywitaniu została odmówiona modlitwa za Ojczyznę, poprowadzona przez księdza proboszcza Stanisława Borkowskiego. W następnej kolejności rozpoczęła się część artystyczna w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Recytowali oni wiersze oraz przepięknie śpiewali różne pieśni patriotyczne .
Wieczornica jak co roku wzbudziła duże zainteresowanie lokalnej społeczności. Wszyscy zostali zaangażowani do wspólnego śpiewania, poprzez wyświetlone na ekranie teksty pieśni. Była to okazja do wspólnego świętowania wolności i uczczenia pamięci osób, które o tę wolność walczyły.
Dziękujemy licznie przybyłym zaproszonym gościom i mieszkańcom Łubna oraz wszystkim uczniom za wzorową postawę.
ZOBACZ:
Skip to content