Menu Zamknij

Projekt międzynarodowy ‘Overcome yourself – win your better future’- 27.10.2023r. – dzień III

Projekt międzynarodowy ‘Overcome yourself – win your better future’ („Pokonaj siebie – wygraj lepszą przyszłość”)
Fundator projektu: Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki
27.10.2023r. – dzień III
Ostatni dzień wizyty
Niestety, wszystko co dobre szybko się kończy. Piątek, ostatni dzień wizyty uczniów ze Słowacji, był dniem pod znakiem sportu i zdrowej kuchni. W pierwszej części odbyło się spotkanie z panami Łukaszem Dominem i Sławomirem Hadro, którzy są nie tylko wybitnymi sportowcami, ale również ludźmi o wielkich sercach. Swoją miłość do biegania połączyli kilka lat temu z akcjami charytatywnymi, mającymi na celu pomoc tym, którym najbardziej jest ona potrzebna. Ich postawa jest wspaniałym przykładem dla młodych ludzi, że w życiu ważne jest działanie dla innych. A kryzysy, które tak, jak ich podczas biegu przez Polskę dotykały, należy i można przezwyciężyć. Po prelekcji ultramaratończycy udali się z uczestnikami projektu na Śniadanie z Mistrzem, które zostało przygotowane przez Catering dietetyczny SamoZdrowe. Panie z cateringu pokazały, jak można przygotować smaczne i kolorowe, a jednocześnie bardzo zdrowe śniadanie. Bez użycia białej mąki lub białego cukru. Posileni przepysznymi goframi z owocami, naturalnym jogurtem i domową konfiturą wszyscy udali się z powrotem na salę gimnastyczną, gdzie pani Aneta Toczek- trener sportowy przeprowadziła trening wyczynowy, jakiemu poddają się biegacze przygotowując się do kolejnych długodystansowych biegów. Nie było łatwo dotrzymać kroku i tempa, ale wszyscy wspaniale się bawili.
Na zakończenie tego intensywnego dnia zostały podane wyniki przeprowadzonego dzień wcześniej konkursu w grupach. Uczniowie pracujący w grupach międzynarodowych rozwiązywali trzy zadania w języku angielskim, a uzyskane punkty we wszystkich 6 grupach sięgały prawie 100 procent. O zajmowanych miejscach decydowały pojedyncze błędy.
I miejsce zajęła grupa w składzie : Aleksander Myćka, Filip Żebrowski, Henrieta Bučková, Slavomíra Palejová.
Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody oraz certyfikaty potwierdzające udział w projekcie. Goście ze Słowacji odjechali, ale zostały wspomnienia z trzech bardzo intensywnych dni, a polscy uczniowie nie mogą się już doczekać rewizyty.
W imieniu pana dyrektora oraz organizatorów pani Moniki Zielińskiej i pani Diany El Jaoudi składamy serdeczne podziękowania dla wszystkich rodziców, którzy poświęcili swój czas i okazali wielkie serce przy organizacji posiłków w postaci śniadań oraz podziękowania w kierunku pani Agaty Kiełbasy ,, Gastro Faza 2.0″ za catering i obsługę uczestników wymiany i poczęstunek w postaci pysznych obiadków.
ZOBACZ:
Skip to content