Menu Zamknij

Projekt międzynarodowy ‘Overcome yourself – win your better future’ – 25.10.20230- dzień I

Projekt międzynarodowy ‘Overcome yourself – win your better future’ („Pokonaj siebie – wygraj lepszą przyszłość”)
Fundator projektu: Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki
25.10.20230- dzień I
Wymiana międzynarodowa w naszej szkole w ramach grantu‘Generacja V4’ rozpoczęła się w środę 25 października 2023r. Długo wyczekiwani goście z miejscowości Bukovce na Słowacji (3 nauczycielki i 12 uczniów) zostali powitani przez Pana Dyrektora Romana Mryczko i obejrzeli występ artystyczny w wykonaniu naszych uczniów. Uczniowie kl. V zaśpiewali dwie piosenki (w tym jedną po słowacku), a szkolny zespół taneczny „Łubienka” zaprezentował „Lipkę” oraz Poloneza. Następnie uczniowie uczestniczący w projekcie udali się na zajęcia integracyjne oraz quiz wiedzy o Polsce i Słowacji. 12 uczniów ze Słowacji oraz 15 uczniów z naszej szkoły spędzili wspaniały czas pracując w grupach międzynarodowych.
Pierwszym zadaniem, przed którym stanęli polscy uczestnicy projektu, było wykonanie prezentacji na jeden z zaproponowanych tematów: ogólne informacje o Słowacji i Bratysławie, podstawowe zwroty, sport, kuchnia, kultura. Wszyscy wywiązali się doskonale, a piękne, kolorowe prace przybliżyły innych uczniom naszej szkoły sąsiadujący z nami kraj oraz będą bardzo ładną ozdobą klas.
Po południu goście ze Słowacji i nasi uczniowie z klas IV-VIII bawili się na szkolnej dyskotece prowadzonej przez profesjonalnego DJ-a. Wspólny śpiew oraz taniec zintegrował polską i słowacką młodzież, co sprawiło, że prawie zapomnieli o barierze językowej i świetnie się ze sobą komunikowali.
ZOBACZ:
Skip to content