Menu Zamknij

Kiedy wydaje się, że wszystko się skończyło, wszystko się zaczyna”.

Kiedy wydaje się, że wszystko się
skończyło, wszystko się zaczyna”.
( ks. Jan Twardowski)
23 czerwca 2023 r. to kolejna ważna data w historii naszej szkoły. Podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego 2022/2023 pożegnaliśmy kolejny rocznik uczniów.
Jak co roku uroczystość rozpoczęła się mszą św. pod przewodnictwem ks. Stanisława Borkowskiego, który uczulał, by zbliżające się wakacje były czasem z Bogiem i drugim człowiekiem. A ponieważ zakończenie roku zbiegło się z pięknym Jubileuszem 35-lecia kapłaństwa ks. Proboszcza, więc tej okazji Dyrektor szkoły, Pan Roman Mryczko, w imieniu całej społeczności szkolnej złożył Jubilatowi serdeczne życzenia: dobrego zdrowia, sił, wytrwałości, pogody ducha oraz obfitych łask Bożych w posłudze kapłańskiej. Do życzeń dołączył się również wójt Gminy Dynów pan Wojciech Piech. Następnie wszyscy przeszliśmy do szkoły, gdzie zaproszeni goście, rodzice i uczniowie powitani zostali w ciepłych słowach przez Dyrektora oraz pana Wójta. Potem rozpoczęła się akademia prowadzona po raz ostatni przez tegorocznych ósmoklasistów. Najpierw oddali głos uczniom klasy siódmej, którzy poprzez montaż słowno – muzyczny wyrazili smutek i wzruszenie, ale i nadzieję, że pożegnanie to początek nowej drogi w realizacji marzeń absolwentów:
,,..Do widzenia przyjaciele,
wspólnych spraw mieliśmy wiele,
dziś ta nitka się urywa,
coś się kończy, a coś się zaczyna…”
Płynęły sentencje jako drogowskazy, nostalgiczne piosenki oraz gorące życzenia. Na koniec wszyscy obdarowani zostali pamiątkowymi upominkami, które, mamy nadzieję, zawsze będą przypominały miłe chwile spędzone w szkolnych murach. W dalszej części akademii wystąpili uczniowie klasy ósmej – dojrzali, poważni, rozpoczynający nowy rozdział swojego życia. Słowa podziękowań skierowali do dyrekcji, nauczycieli, rodziców oraz pracowników szkoły, za trud i serce, życzliwość i wyrozumiałość oraz wskazywanie właściwych dróg, dzięki którym doszli do tego etapu. Słowa piosenki zaśpiewanej przez Sylwię ,,..Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy…” otwarły drzwi ku przyszłości.
Życzymy mocno, by była kolorowa, a wszystkie podjęte decyzje właściwe. Jesteśmy przekonani, że wiedza, zdolności i umiejętności zdobyte, odkrywane i rozwijane w szkole, będą procentowały. Pamiętajcie, każdy z Was ma ważną rolę do spełnienia. Nie oglądajcie się wstecz, ale i nie zapominajcie o tych, którzy Was ukształtowali – nauczycielach i wychowawcach, dla których byliście i pozostaniecie ważni.
Zwieńczeniem akademii był polonez w wykonaniu klasy ósmej i siódmej.
W ostatniej części odbyło się uroczyste wręczenie świadectw z wyróżnieniem oraz ukończenia szkoły podstawowej, a także rozdanie dyplomów i nagród za różne osiągnięcia. Podziękowania i listy gratulacyjne odebrali również rodzice, których dzieci w tym roku szkolnym zdobyły najwyższą średnią.
Na pewno zebranym uroczystość ta na długo zostanie w pamięci.
A na wakacje życzymy wszystkim:
,,…By słoneczne opiekło Was złoto, by wiatry żywiczne owiały, by wakacyjne przygody i przeżycia ułożyły się w pastelowy pejzaż radości i szczęścia” by okres wakacyjny był czasem odpoczynku i radości, interesujących podróży, niezapomnianych wrażeń.
Życzymy Wam uśmiechu oraz szczęśliwego powrotu do szkoły w nowym roku szkolnym 2023/2024.
Rodzicom naszych Uczniów dziękujemy za udział w wielu wydarzeniach, wsparcie różnych przedsięwzięć szkolnych, życzliwość, a także gotowość do współpracy. Życzymy, aby wakacje również dla Was były czasem beztroskiego wypoczynku.
Skip to content