Menu Zamknij

Aromaterapia

W dniu 26.04 w ramach zajęć bibliotecznych do naszej szkoły zawitała pani Ewelina z GBP Dynów, która w cudowny sposób przeprowadziła z naszymi przedszkolakami oraz uczniami klas I- III zajęcia z aromaterapii.Podczas spotkania wszyscy uczestnicy oddali się zagadkom węchowym i poznawali przeróżne dziwne zapachy.
Aromaterapia bowiem to znana od tysięcy lat metoda lecznicza pochodząca z Chin. Należy do medycyny naturalnej. Opiera się na zastosowaniu olejków eterycznych pochodzących z roślin leczniczych.
Uczniowie mieli również okazję poznać faktury przedmiotów codziennego użytku. Największą jednak atrakcją okazała się ścieżka sensoryczna, która była zarówno zabawą jak i super ćwiczeniem stymulującym receptory na stopach.
Pani Ewelinie bardzo dziękujemy za ciekawe i interesujące zajęcia i zapraszamy ponownie do naszej szkoły
ZOBACZ:
Skip to content