Menu Zamknij

SPORT – KLUCZEM DO ZDROWIA

W roku szkolnym 2023/2024 chętni uczniowie klas I-IV oraz przedszkolaki zostali objęci programem nauki pływania.
Jest to wznowiony projekt zajęć dla uczniów naszej szkoły w ramach działalności UKS ,,Łubienka”. Zajęcia odbywają się na basenie ,,Otylia” w Strzyżowie pod okiem wspaniałej pani instruktor Zosi a uczestniczy w nich 37 uczniów z naszej szkoły. Nauka pływania co wszyscy wiemy połączona ze świetną zabawą i ćwiczeniami w wodzie daje super efekty. Służy nie tylko celom sportowym, ale także użytkowym, rekreacyjnym, zdrowotnym, higienicznym, pływanie zaś podporządkowane jest ogólnym zadaniom wychowania fizycznego.
Uważamy, że pływanie to jeden z najzdrowszych sportów. Ruch w wodzie, połączony z pokonywaniem znacznego jej oporu, kształtuje postawę ciała. Pływanie ma również ogromne działanie korekcyjne. Przyczynia się w szczególności do usuwania nadmiernych krzywizn kręgosłupa, lepszego wysklepiania klatki piersiowej, zwiększenia jej ruchomości oraz powiększenia pojemności płuc.
Na basenie spędzamy czas bardzo aktywnie ale też nie zapominamy o relaksie.
ZOBACZ:
Skip to content