Menu Zamknij

GALA VIII EDYCJI GMINNEGO KONKURSU BOŻONARODZENIOWEGO – ŁUBNO 2022

„Niemowlę leżące w ubogim żłóbku: oto Boży znak. Jest to znak nadziei dla całej rodziny ludzkiej[…]znak mały i delikatny, skromny i milczący, ale bogaty w moc Boga, który z miłości stał się człowiekiem.”
Jan Paweł II, Pasterka w Bazylice św. Piotra, 2002
Już po raz ósmy przeżywamy owocne przygotowanie do bardzo pięknych świąt Bożego Narodzenia. Pięknych, bo rodzinnych. Takie założenie przyświeca organizowaniu gminnego konkursu bożonarodzeniowego, aby każda rodzina mogła wspólnie tworzyć wspaniałe dzieła oparte na tradycji chrześcijańskiej. W tym roku tematem prac konkursowych były świąteczne stroiki wykonane z materiałów naturalnych i ekologicznych. Sam konkurs cieszył się wielkim zainteresowaniem i pomysłowością twórców. Dowodem na to,jest rekordowa ilość nadesłanych prac – 124 stroiki. Jury miało bardzo trudne zadanie, aby wyłonić te” najpiękniejsze”. Dlatego podjęło decyzję, że zostaną nagrodzone wszystkie prace. Przyznano po dwa I, II i III miejsca w każdej kategorii oraz wyróżnienia dla pozostałych uczestników.
Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się 15 grudnia 2022 r w naszej szkole. Swoją obecnością zaszczycili nas Wójt Gminy Dynów pan Wojciech Piech, Starszy Wizytator Kuratorium Oświaty w Rzeszowie pani Beata Szal, Ks. Proboszcz parafii Łubno Stanisław Borkowski, przewodnicząca Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych pani Łucja Bachurska , pani Agata Pyra przedstawiciel UG w Dynowie , pani Mariola Kaczor dyrektor Gminnych Bibliotek Publicznych na terenie Gminy Dynów.
Na początku, Pan dyrektor, Roman Mryczko powitał wszystkich zaproszonych gości, a następnie oddał głos uczniom uczniom, którzy wprowadzili nas w świąteczny i podniosły nastrój. Po krótkim programie artystycznym, nastąpiła oficjalna część uroczystości – ogłoszenia wyników i wręczenia nagród.
W KATEGORII RODZINNEJ – oddziały przedszkolne oraz klasy 1-3
I miejsce – Jan Stankiewicz, SP Dylągowa, kl. I
Martyna Bielec, SP Bachórz, kl. III
II miejsce – Amelia Maścidło, SP Laskówka, kl. II
Kinga Krowiak, SP Łubno, kl. III
III miejsce- Amelia Piróg, SP Pawłokoma, kl. II
Emilia Pryszcz, SP Harta Nr 2, kl. III
WYRÓŻNIEŃ PRZYZNANO 60
W KATEGORII KLAS 4-5
I miejsce – Rafał Hadam, SP Bachórz, kl. IV
Fabian Bułdak, SP Łubno, kl. IV
II miejsce – Nikola Kowal, SP Pawłokoma, kl. IV
Adrian Pyrcz, SP Dylągowa, kl. IV
III miejsce –Blanka Martowicz, SP Bachórz, kl. V
Julia Jurkiewicz, SP Harta Nr 1, kl. IV
WYRÓŻNIEŃ PRZYZNANO 25
W KATEGORII KLAS 6-8
I miejsce- Krzysztof Kolano, SP Dylągowa, kl.VI
Alan Huk, SP Łubno, kl. VII
II miejsce – Kamila Łach, SP Pawłokoma, kl. VII
Joanna Szczepan, SP Ulanica, kl. VIII
III miejsce – Kacper Trybalski, SP Łubno, kl. VIII
Jagoda Martowicz, SP Dylągowa, kl. VIII
WYRÓŻNIEŃ PRZYZNANO 21
Nagrody dla wszystkich uczestników zostały ufundowane przez pana wójta Gminy Dynów oraz Gminną Komisję ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Dynowie.
O to, aby każdy poczuł się świątecznie i rodzinnie, zadbał Dyrektor naszej Szkoły oraz nauczyciele wykonując piękną dekorację, która stworzyła atmosferę zbliżających się świąt. Rada Rodziców przygotowała pyszne kanapki dla każdego uczestnika.
Wszystkim konkursowiczom, ich opiekunom i rodzinom gratulujemy wspaniałej, owocnej pracy, oraz życzymy kolejnych sukcesów!
Skip to content