Menu Zamknij

Wieczornica Patriotyczna

10 listopada 2022 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta Wieczornica Patriotyczna z okazji 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu narodowego, następnie p. Roman Mryczko – dyrektor szkoły, przywitał wszystkich zebranych. Po przywitaniu została odmówiona modlitwa za Ojczyznę, poprowadzona przez księdza proboszcza Stanisława Borkowskiego.W następnej kolejności rozpoczęła się część artystyczna w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Recytowali oni wiersze oraz śpiewali pieśni patriotyczne. Zespół ludowy zaprezentował taniec narodowy – poloneza, uczniowie klas IV-VI wykonali taniec z flagami, a klasy I-III taniec z kwiatami.Wieczornica wzbudziła duże zainteresowanie lokalnej społeczności. Wszyscy zostali zaangażowani do wspólnego śpiewania, poprzez wyświetlone na ekranie teksty pieśni. Była to okazja do wspólnego świętowania wolności i uczczenia pamięci osób, które o tę wolność walczyły.

Dziękujemy licznie przybyłym zaproszonym gościom i mieszkańcom Łubna.

Skip to content