Menu Zamknij

PASOWANIE na CZYTELNIKA

Uroczystość Pasowania na Czytelnika odbyła się 24 października 2022r. w bibliotece szkolnej. Celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz systematycznego rozwijania umiejętności czytania. Honorowymi gośćmi byli uczniowie klasy pierwszej, którzy składali przyrzeczenie. Wspierali ich koledzy i koleżanki z klas starszych. Uczennice klasy VII przygotowały ciekawą inscenizację, która była wprowadzeniem do części zasadniczej, czyli Pasowania na Czytelnika. Bardzo ważną rolę odegrały przygotowane przez uczniów stroje i rekwizyty dla poszczególnych postaci z bajek, które urozmaiciły występy oraz rozwijały wyobraźnię dzieci. Uczniowie chętnie odpowiadali na pytania związane z bohaterami bajek czy z poszanowaniem książki. Nie kryli również radości otrzymując pamiątkowe dyplomy i zakładki.
Po zakończonej uroczystości dzieci mogły wypożyczyć do domu wybraną książeczkę. Było w czym wybierać, bo w ramach projektu „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa2.0 na lata 2021-2025” zakupiono we wrześniu br. do biblioteki szkolnej 123 książki, w tym bajki, bajeczki, lektury, pozycje historyczne oraz różnego rodzaju atlasy.
Mam nadzieję, że spotkanie z biblioteką i pierwsza wypożyczona książka na długo pozostanie w pamięci najmłodszych czytelników.

Grażyna Spryszak

Skip to content