Menu Zamknij

Wyjazd do Multikina w Rzeszowie

13 października uczniowie klas IV, V i VI wraz z wychowawcami udali się na wspólną wycieczkę do Multikina w Rzeszowie na film pt. ,,MECZ ŻYCIA”.
Głównym celem wycieczki było kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez aktywny odbiór sztuki filmowej, kształtowanie nawyków kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych, integracja uczniów oraz wzmocnienie więzi koleżeńskiej.
Ukazana w filmie historia nastolatki dostarczyła uczniom wielu wzruszeń. „Mecz życia” to opowieść, która skłania nie jednego do głębokiej refleksji nad tym, w jaki sposób można próbować odnaleźć się w podobnej sytuacji jak główna bohaterka, jak rozmawiać z dziećmi o tematach takich, jak choroba czy śmierć. Film jest również interesującym portretem młodych ludzi, ich codziennych problemów, wzajemnych relacji, przyjaźni, pierwszych miłości.
Po skończonym seansie uczniowie chętnie dzielili się swoimi wrażeniami i emocjami towarzyszącymi odbiorowi filmu. Była dyskusja o tym, czym jest przyjaźń, jak można wspierać bliskich w trudnej dla nich sytuacji, jak można okazywać komuś swą sympatię czy miłość, dlaczego dotykają nas choroby, w jaki sposób możemy wspierać swych chorych bliskich, czemu nie zawsze udaje nam się wygrać z chorobą.
Wyjazd był bardzo udany.
Skip to content