Menu Zamknij

ŚWIATOWY DZIEŃ JABŁKA – 28 WRZEŚNIA

Jabłko, najpopularniejszy owoc, bogaty w witaminy i wartości odżywcze, ma również swoje święto obchodzone na całym świecie. 28 września uczniowie klasy III obchodzili Święto Jabłka.  Celem zajęć i wspólnej zabawy była integracja dzieci, zachęcanie do spożywania owoców, a w szczególności jabłek i to pod różnymi postaciami z powodu jego walorów zdrowotnych i odżywczych oraz promowanie zdrowego stylu życia.
Obchody „Dnia Jabłka” rozpoczęliśmy  od rozmów na temat wyglądu, kolorów, smaku, różnych odmian, dlaczego watro je jeść i pod jaką postacią. Skąd się biorą jabłka, uczniowie dowiedzieli się oglądając film edukacyjny .
W ramach zajęć plastycznych wykonali kolorowe, papierowe jabłka. Na zakończenie zjedli ze smakiem „jabłkowy poczęstunek” w myśl zasady, jedno jabłko dla urody, drugie jabłko dla zdrowia.

Kolorowy DZIEŃ  JABŁKOWY zaliczamy do bardzo udanych i zachęcamy wszystkich do spożywania jabłek, bo to źródło zdrowia i witamin. Pamiętajmy: „Jedno jabłko dziennie trzyma lekarza z daleka ode mnie”.

Skip to content