Menu Zamknij

SPEKTAKL MISTERIUM MĘKI PAŃSKIEJ 10. 04. 2022 r.

SPEKTAKL MISTERIUM MĘKI PAŃSKIEJ 10. 04. 2022r.
W kalendarzu jest wiele dni radosnych, ale są i takie, które zmuszają nas do refleksji i szczególnej zadumy. Jednym z takich jest Wielkanoc. Nie byłoby Zmartwychwstania, gdyby nie Męka i Śmierć Chrystusa.
W Niedzielę Palmową 10 kwietnia 2022 roku o godz. 19:30 w Szkole Podstawowej w Łubnie wystawione zostało Widowisko Pasyjne – Misterium Męki Pańskiej pn. ,,KIELICH GORYCZY”, który symbolizuje cierpienie, boleść i strapienie. Wg Biblii oprawcy dali Panu Jezusowi kielich goryczy do wypicia. Publiczność zgromadzona w sali gimnastycznej z wielką wrażliwością i przeżyciem oglądała spektakl. Widzowie nie kryli wzruszenia a gra aktorska naszych uczniów i wcielenie się w role nie było zadaniem łatwym. Jednak wszystko się udało i wypadło wspaniale.
Na uwagę zasługują niemal wszystkie elementy spektaklu, dopracowana muzyka i gra świateł tworzyły odpowiedni nastrój każdej ze scen. Duże wrażenie robiła scenografia, a największe kostiumy, klasyczne, proste i piękne codzienne szaty dodały przedstawieniu autentyczności i wprowadziły w atmosferę tamtych czasów. Mamy nadzieję, że Misterium pozwoli lepiej zrozumieć ewangeliczne wydarzenia oraz pogłębi przeżywanie wiary, szczególnie w Wielkim Tygodniu.
Na zakończenie aktorzy i twórcy przedstawienia dostali od publiczności liczne brawa i prezenty.
Misterium zostało przygotowane pod czujnym okiem p. Marty Muchy i p. Agnieszki Myćki . Stroną muzyczną zajął się p. Jakub Trybalski. Scenografia została wykonana przez p. Annę Kot, Krystynę Węgrzyn i Martę Krowiak.
Wszystkim pozostałym, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do powstania Misterium serdecznie dziękujemy a wykonawcom jeszcze raz gratulujemy.
Chcieliśmy również podziękować licznie przybyłym zaproszonym gościom i mieszkańcom Łubna.
Dzięki Waszym datkom udało nam się zebrać 2340 zł.
Serdecznie dziękujemy.
Skip to content