Menu Zamknij

Rozstrzygnięcie konkursu literackiego – „Rzecz to dzisiaj niesłychana…wymyśl imię dla bociana!”

„Rzecz to dzisiaj niesłychana…wymyśl imię dla bociana!” Słowa te stały się mottem konkursu literackiego zorganizowanego przez Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Boguchwale adresowanego do uczniów szkół podstawowych. Jego celem było pobudzenie ciekawości dziecięcej, zachęta do ochrony przyrody, szczególnie dzikich ptaków oraz kształtowanie wyobraźni i wrażliwości literackiej. Zadanie nie było łatwe – należało wymyślić rymowany wiersz, w którego treści będą propozycje imion dla bocianich rodziców – pary, która ma swoje gniazdo na Polu Doświadczalnym PODR. Nasi utalentowani uczniowie podjęli wyzwanie i mamy sukcesy! Spośród ponad 120 uczestników z całego Podkarpacia jury wyłoniło zwycięzców i radością informujemy, że troje uczniów naszej szkoły zdobyło nagrody.

Są to: Kamila Kijowska – kl. VIII – 3. miejsce za wiersz pt.: ,,Bociania rodzinka”,

Aleksander Myćka – kl. IV – wyróżnienie za wiersz pt.:”Na łące”

i Wioletta Bogusz – kl. VIII – za wiersz pt.: ”Bociani występ”.

Wręczenie nagród miało miejsce 27.06.2021r. na uroczystej gali zorganizowanej podczas Dni Otwartych Drzwi PODR Boguchwała. Dziękujemy wszystkim uczniom, że poświęcili czas i reprezentowali naszą szkołę, a wyróżnionym gratulujemy!

 

Skip to content