Menu Zamknij

ROZSTRZYGNIĘCIE Turnieju Poezji i Prozy „ZAWSZE WIERNI” na szczeblu rejonowym!

Marzec to miesiąc poświęcony Żołnierzom Niezłomnym. Aby pielęgnować pamięć o nich w wielu miejscach organizowane są koncerty, spotkania, wystawy i konferencje. Młodzież już od kilku lat włącza się w obchody poprzez udział w konkursie recytatorskim pod hasłem ,,ZAWSZE WIERNI”. Stanowi on hołd dla wszystkich wiernych ideom wolności, honoru, życia zgodnego z najwyższymi wartościami i umiłowania Ojczyzny. W tym roku odbyła się już VI edycja tego konkursu. Szczególny akcent położony był na wydarzenia związane z 70. rocznicą śmierci członków Zarządu WiN oraz 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę. Organizatorem eliminacji powiatowych dla powiatu rzeszowskiego było Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie. Uczestników obowiązywało pamięciowe opanowanie tekstu utworu i nagranie jego recytacji w formie pliku MP4 z wideo uczestnika. Naszą szkołę reprezentowało troje uczniów – Anna Hrycko (kl. VII), Kamila Kijowska (kl. VIII) i Gracjan Radzimski (kl. VII). Z radością informujemy, że do etapu wojewódzkiego zakwalifikowała się Ania Hrycko. Przygotowała wzruszającą interpretację utworu Leszka Mroczkowskiego pt.: ,,Ostatni list do Matki”.

Dziękujemy wszystkim za wspaniałe reprezentowanie naszej Szkoły i kibicujemy Ani!

Skip to content