Menu Zamknij

Dzień Języka Obcego 2019

29 października 2019 roku w naszej szkole odbyła się I edycja Dnia Języka Obcego. Celem takiej imprezy jest uświadamianie dzieciom i młodzieży, jak wiele korzyści przynosi nauka języków obcych. Dzięki znajomości języków możemy lepiej zrozumieć obcokrajowców oraz bliżej poznać ich tradycje i kulturę. W trakcie Dnia Języka Obcego zorganizowane zostały dwa konkursy dla uczniów klas IV-VIII. Pierwszy z nich dotyczył urządzenia kącika tematycznego w klasie. W tym roku podziwialiśmy kąciki przybliżające nam kulturę i historię Francji, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Polski i Niemiec. Wyniki konkursu na kącik tematyczny:

I miejsce – kl. IV oraz kl. VIII

II miejsce – kl. V oraz kl. VI

III miejsce – kl. VII

 

Druga część Dnia Języka Obcego miała miejsce na sali gimnastycznej i rozpoczęła się od skeczu przygotowanego przez uczniów kl. VII, w którym przekonaliśmy się, że stereotyp ucznia nie zna granic.

Następnie do konkursu przystąpiły 3-osobowe drużyny będące reprezentacją każdej klasy. Członkowie drużyn spróbowali swoich sił w quizie wiedzy o językach i państwach europejskich. Zabawa była doskonała, a współzawodnictwo drużyn wywołało wiele pozytywnych emocji zarówno u walczących, jak i u publiczności. Zawodnicy wykazali się dużą wiedzą i zdolnością koncentracji, mimo iż pracowali pod presją czasu. Walka była tak wyrównana, że na koniec była potrzeba przeprowadzenia dogrywki. Wyniki quizu:

I miejsce – kl. VIII

II miejsce – kl. VI

III miejsce – kl. VII

IV miejsce – kl. IV

V miejsce – kl. V

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom oraz wychowawcom za udział w Dniu Języka Obcego 2019.

 

Diana El Jaoudi

Monika Zielińska

 

Skip to content