Menu Zamknij

ZAKOPANE 10-13.06.2019r.

 Pieniny – Zakopane – Energylandia

10 czerwca, w poniedziałek, uczniowie klas V-VIII SP oraz III Gimnazjum wyruszyli  na czterodniową wycieczkę górską do Zakopanego. Wzięło w niej udział łącznie 45 uczniów.

Głównym celem pierwszego dnia naszej wyprawy był przyjazd do Pienińskiego Parku Narodowego, który zajmuje najcenniejszy pod względem krajobrazowym i przyrodniczym obszar. Szlakiem górskim ze Sromowiec Niżnych udaliśmy się na pieszą wycieczkę na Trzy Korony (982 m. n.p.m.). Następnie czekał nas Spływ Dunajcem na flisackiej tratwie do Szczawnicy. Spływ jest jedną z największych atrakcji turystycznych
a jednocześnie to najlepszy sposób na zwiedzanie Pienińskiego Parku Narodowego. Dunajec wyżłobił w wapiennych skałach wąwóz zwany Przełomem Dunajca. Tradycja spływu na drewnianej tratwie zbudowanej z połączonych ze sobą wąskich łódek sięga pierwszej połowy XIX wieku. W trakcie spływu flisacy opowiadają o Pieninach przytaczając legendy o Janosiku oraz pokazując najciekawsze miejsca na trasie. Po całym dniu wędrówek górskich udaliśmy się do Zakopanego na zasłużony odpoczynek i zakwaterowanie się w Willi ,, U Hani i Jędrka”.

Program drugiego dnia wycieczki  okazał się także bardzo interesujący. Z Kuźnic uczniowie wyjechali kolejką na Kasprowy Wierch, który jest jednym z najpopularniejszych tatrzańskich szczytów. Z Kasprowego Wierchu rozpościerały się piękne widoki. Na wschodzie i południowym wschodzie podziwialiśmy Granaty, Kościelec, Kozi Wierch, Zawratową, Niebieską i Gąsienicową Turnię oraz Świnicę, na południu galerię szczytów słowackich, na zachodzie szczyty Tatr Zachodnich (a wśród nich Czerwone Wierchy oraz Giewont).Na północy, w dole widoczne było Zakopane.

Kolejnym punktem naszego zwiedzania  ale nie ostatnim był wyjazd wyciągiem krzesełkowym na sam szczyt Wielkiej Krokwi, który okazał się wielką atrakcją szczególnie dla chłopców. Skocznia ta jest największą i najstarszą skocznią narciarską w Polsce. Jest ona popularnym obiektem sportowym szczególnie podczas skoków narciarskich. Pełni wrażeń a zarazem zmęczeni udaliśmy się na wymarzony relaks do Term BUKOVINA TATRZAŃSKA składających się z 20 basenów usytuowanych zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz obiektu, gdzie zaczerpnęliśmy relaksu w gorącej wodzie o temperaturze od 30 do 38°C. Dodatkowo uczniowie spędzili cudowne chwile na zjeżdżalniach gdzie zabawa była fantastyczna.

Trzeciego dnia naszej wspaniałej wycieczki czekał nas ciężki dzień. Zaraz po śniadaniu wyruszyliśmy na w górską wyprawę nad Morskie Oko, które jest jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc w okolicach Zakopanego. To największe jezioro w Tatrach leży w Dolinie Rybiego Potoku w odległości około 25 km od Zakopanego. Miejsce to zawdzięcza swoją popularność niesamowitym widokom, jakie rozciągają się na Tatry Wysokie i szczyt Rysy. Uczniowie pokonali trasę pieszo i wykazali się wielką odwagą, pracowitością i wytrwałością. W drodze powrotnej udaliśmy się na spacer po Krupówkach, które są reprezentacyjną ulicą w Zakopanem położoną w centrum miasta, gdzie uczniowie mieli możliwość zakupu pamiątek. Po dniu pełnym wrażeń udaliśmy się na obiadek i odpoczynek przed kolejną atrakcją naszej wycieczki. Wieczorem uczniowie mieli ognisko pożegnalne z pieczeniem kiełbasek. Nie zabrakło też super zabawy i tańców.

Ostatniego, czwartego dnia po śniadaniu i wykwaterowaniu się w drodze powrotnej udaliśmy się do  Energylandi do największego rodzinnego parku rozrywki położonego w pięknej i malowniczej miejscowości  Zator. W parku podzielonym na cztery strefy tematyczne znajdowało się łącznie ok. 80 atrakcji przeznaczonych dla wszystkich grup wiekowych. Uczniowie wykazali się wielką odwagą. Nie był im straszny Hyperion ani Speed water coaster.Następnie udaliśmy się na pyszny obiadek, po którym wyruszyliśmy do domu. Dotarliśmy cali, zdrowi, szczęśliwi, pełni nowych przeżyć, doświadczeń i wrażeń. Wycieczka była bardzo udana, pogoda słoneczna a uczniowie bardzo zadowoleni.

Wszystkim uczestnikom i opiekunom wycieczki(pani D. Łukasiewicz, pani K.Węgrzyn i panu dyrektorowi R. Mryczko) serdecznie dziękujemy za mile spędzony czas i za opiekę.

Szczególne podziękowania na ręce sponsorów: Państwo Danuta i Piotr  Gdyczyńscy, Pan Waldemar Toczek, Bank Spółdzielczy w Dynowie, Pan Wiesław Kiełbasa.

 

Krystyna Węgrzyn

 

 

Skip to content