Menu Zamknij

JASEŁKA 6 stycznia 2018r.

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas w naszym życiu, czas oczekiwania,   a następnie radości z przyjścia na świat Syna Bożego. Okoliczności narodzin Jezusa ponownie zostały przedstawione w jasełkach, które w naszej szkole stały się już tradycją. Tegoroczne widowisko jasełkowe odbyło się 6 stycznia 2018 r. o godz. 16.00 w sali gimnastycznej wypełnionej po brzegi licznie zgromadzoną publicznością.

Jasełka rozpoczął dyrektor szkoły pan Roman Mryczko, który w krótkim przemówieniu przywitał zebranych gości, mieszkańców Łubna oraz złożył życzenia noworoczne i wprowadził w magiczny klimat świąt Bożego Narodzenia.

Zanim byliśmy świadkami wędrówki Maryi i Józefa do Betlejem, szukających schronienia, mogliśmy podziwiać scenę w raju, gdzie Adam i Ewa ulegli pokusom diabła   i musieli opuścić miejsce wiecznego szczęścia. Mimo że pogardzili Bożą miłością, Bóg jednak zlitował się nad ludźmi, uniżył się, aby ich zbawić. Nasze jasełka zostały wzbogacone o scenę z Babą Jagą, mającą spółkę z diabłem czyhającym na dusze pastuszków. Jednakże pomogła interwencja anioła i pasterze bez przeszkód mogli udać się do progów stajenki, by powitać Dziecię Boże i złożyć Mu dary. Treścią jasełek był także spisek Heroda.

Sceny dramatyczne, nad którymi z zapałem pracowali uczniowie pod kierunkiem       p. Renaty Trzyny, przeplatały się z kolędami i pastorałkami w wykonaniu uczennic z klasy trzeciej gimnazjum oraz z klasy piątej.

Podczas jasełek swoimi umiejętnościami tanecznymi pochwalili się najmłodsi uczniowie, wykonując interesujący układ choreograficzny do pastorałki ,,W dzień Bożego Narodzenia” Tancerzy przygotowała p. Krystyna Trybalska. Ciekawą scenografię, wzbogaconą przez kolorową iluminację, wykreowały panie: Agnieszka Myćka, Anna Kot, Krystyna Węgrzyn oraz pani Anna Drewniak. pracownik obsługi Na zakończenie zespół wokalny kierowany przez p. Jakuba Trybalskiego zaśpiewał wesołą i skoczną pastorałkę ,, Od serca do ucha”, która była dopełnieniem radosnego nastroju , jaki zapanował wśród zebranych w sali Występujący uczniowie doskonale wczuli się w swoje role, a przedstawienie wywarło duże wrażenie na widowni.

Uroczystość  tę zaszczycili swą obecnością: ks. proboszcz Stanisław Borkowski, radni Rady Powiatu Rzeszowskiego radni Gminy Dynów, sołtys wsi Łubno, zaproszeni goście, mieszkańcy Łubna i okolicznych miejscowości oraz nauczyciele i uczniowie naszej szkoły.

Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia naszego spektaklu.

Skip to content