Menu Zamknij

XIX edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży 2017 pod hasłem „25 lat PSP – Profesjonalni, Sprawni, Pomocni”

Na powiatowy etap konkursu, który odbył się pod patronatem starosty rzeszowskiego, wpłynęło ponad 250 prac w czterech grupach wiekowych (I grupa – autorzy w wieku 6 – 9 lat, II grupa autorzy w wieku od 10 – 13 lat, III grupa – autorzy w wieku 14 do nieukończonego 18 roku życia oraz IV grupa – uczniowie i wychowankowie specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych, świetlic terapeutycznych, oddziałów integracyjnych, którzy nie ukończyli 18 roku życia).  Głównym zamierzeniem przedsięwzięcia  było przedstawienie Państwowej Straży Pożarnej jako formacji profesjonalnej i doskonale przygotowanej do pełnienia wszechstronnych zadań.. Organizator konkursu – Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej – Szef Obrony Cywilnej Kraju chciał zaakcentować skalę zagrożeń, w których nieodzowna jest pomoc strażaka i wskazać na prawidłowe postępowanie w sytuacjach zagrożenia życia.

Z naszej  szkoły do konkursu przystąpiły uczennice z klasy VI Sandra Chromiak i Laura Kopacka oraz Justyna Dutka z II gimnazjum .Miło nam poinformować o sukcesie Sandry, która zdobyła I miejsce w swojej kategorii wiekowej i w dniu 19 czerwca 2017r. w Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie uczestniczyła w uroczystej gali rozdania nagród. Otrzymała z rąk Starosty Rzeszowskiego Józefa Jodłowskiego  pamiątkowy dyplom i nagrodę rzeczową, rolki. Gratulujemy wygranej i życzymy dalszych sukcesów!

Skip to content