Menu Zamknij

WYCIECZKA WROCŁAW – PRAGA

5 czerwca, o godzinie 4:30 uczniowie ZS nr 3 w Łubnie wyruszyli na czterodniową wycieczkę do Wrocławia i Pragi. Wzięło w niej udział 45 uczniów z gimnazjum i podstawówki.
Pierwszego dnia młodzież przebywała we Wrocławiu, gdzie zwiedziła afrykarium – oceanarium prezentujące ekosystemy wodne oraz lądowe fauny Afryki – znajdujące się na terenie wrocławskiego zoo, Stare Miasto z barokowymi kamieniczkami oraz Panoramę Racławicką – monumentalny, olejny obraz J.Styki  i W.Kossaka przedstawiający zwycięską dla Polaków bitwę powstania kościuszkowskiego.
Z Wrocławia uczniowie pojechali na nocleg do schroniska Caritas w Pasterce, w Górach Stołowych.
Drugiego dnia w planach była wędrówka przez głębokie i chłodne skaliste wąwozy, zdobione pięknymi formami skalnymi o niepowtarzalnych kształtach oraz pływanie łodziami w Narodowym Rezerwacie Przyrody Skały Ardszpasko – Teplickie. Następnie miało odbyć się zwiedzanie zabytkowego górniczego miasteczka, Kutna Hora, jednak deszcz pokrzyżował plany wycieczkowiczów i ostatecznie zaraz po  obiadokolacji w owym mieście, młodzież pojechała do hotelu Juno w Pradze, gdzie miała rezerwację noclegów.
Trzeciego dnia uczniowie przez cały dzień zwiedzali stolicę Czech – Pragę. Zobaczyli tam m.in. Stare Miasto, Plac Republiki z Wieżą Prochową i perłą secesji – Domem Miejskim, Uniwersytet Karola, Rynek Staromiejski z Ratuszem i Zegarem Orloj, Zamek Praski z katedrą św. Wita, kościół św. Mikołaja, Kościół Karmelitański oraz przespacerowali się po Moście Karola. Wieczorem, po obiadokolacji, udali się na spektakl „Światło- woda – dźwięk” (Krziżkowe Fontanny), po którym przejechali na nocleg do hotelu.
Ostatniego dnia, po śniadaniu, uczestnicy wykwaterowali się z hotelu i ruszyli do Jaskini Punkevni, niedaleko Brna. Tam czekał na nich podziemny spacer jaskinią oraz spływ łódkami podziemną rzeczką Punkvą. Największą atrakcją jaskini okazała się przepaść Macocha – najgłębszy lej krasowy w Czechach, którego głębokość wynosi 138,5 metra – na której dnie uczniowie podziwiali niesamowitą działalność natury. Efektu dopełniała muzyka wydobywająca się z ukrytych głośników. Do Łubna młodzież wróciła około godziny 24. Wycieczka była bardzo udana.

Skip to content