Menu Zamknij

DZIEŃ EUROPEJSKI

Co roku w maju odbywają się w naszej szkole obchody Dnia Unii Europejskiej. Tegoroczny konkurs odbył się 17 maja. Początkowo opiekunki Szkolnego Klubu Europejskiego chciały zmienić formułę rozgrywek, która obowiązywała przez poprzednie dwa lata. Spotkało się to ze sprzeciwem uczniów, którym bardzo podobało się drużynowe zdobywanie punktów podczas rozwiązywania 19 zadań. Aby spełnić prośby i postulaty uczniów po raz trzeci przeprowadzono konkurencje sprawdzające wiedzę o krajach Unii Europejskiej. Ze szkoły podstawowej wystartowało 6 drużyn, a z gimnazjum 10. Wszyscy bardzo dobrze przygotowali się udzielania odpowiedzi na pytania z dziedziny geografii, polityki, sportu, motoryzacji itp. Uczniowie doskonale się bawili, a jednocześnie zwiększali swoje wiadomości.

Oto zwycięskie drużyny:

Kl. IV-VI

I miejsce – Katarzyna Toczek, Sebastian Kustra, Miłosz Zabój

II miejsce – Sandra Chromiak, Laura Kopacka, Daniel Koczkodan-Baranowski

III miejsce – Konrad Mareńczak, Mateusz Trzyna

Gimnazjum

I miejsce – Adriana Cieślik, Joanna Niemiec, Joanna Trybalska

II miejsce – Dominika Łazor, Joanna Toczek, Oliwia Trybalska

III miejsce – Justyna Dutka, Aleksandra Maciołek, Wiktoria Wolska

Do obchodów Dnia Europejskiego w naszej szkole tradycyjnie przyłączyły się również młodsze dzieci. W tym roku wykonywały plakaty i rysunki przedstawiające bohaterów europejskich bajek.  Grupa 4-5 latków wykonała plakat z bohaterami bajek z Francji, natomiast grupa 6-latków – z Anglii. Klasa III SP swoim plakatem przybliżyła nam postaci z bajek duńskich, niemieckich, angielskich i francuskich. Uczniowie z klas I i II SP wykonywali prace w parach lub indywidualnie. Prace wykonano różnymi technikami. Rysunki były bardzo kolorowe, a z rozpoznaniem postaci nie było najmniejszego problemu. Po długim namyśle przyznano miejsca następującym uczniom:

Kl. I SP

I miejsce – Gabriela Sieńko

Oliwia Tyka

II miejsce – Alan Huk

III miejsce – Maciej Kubalewski

Artur Twardy

Kl. II SP

I miejsce – Natalia Gierula

Oliwia Łazor

II miejsce – Sylwia Leśniak

III miejsce – Emilia Steliga

Olaf Kubalewski

Maja Socha

Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w Dniu Europejskim! Zapraszamy za rok!

 

Diana Wasylowska-Kilon

Monika Zielińska

 

Skip to content