Menu Zamknij

XVII Regionalna Olimpiada Wiedzy o Wielkich Polakach dla gimnazjalistów

9 lutego 2017r. w Wyższym Seminarium Duchownym w Przemyślu odbył się II etap archiprezbiterialny Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Wielkich Polakach. Tematem tegorocznego konkursu była znajomość postaci wybitnej Polki i wychowawczyni: Służebnicy Bożej Matki Anny Kaworek.

W archiprezbiteriacie przemyskim do I etapu przystąpiło 25 szkół ( 426 uczniów ), natomiast do II etapu zakwalifikowało się 72 uczniów. Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Roksana Kustra (I gim), Wiktoria Woźniak ( II gim) i Joanna Toczek (III gim). Joasia zajęła 4 miejsce i przeszła do III etapu. Finał olimpiady odbędzie się w Miejscu Piastowym. Wszystkim uczestniczkom gratulujemy i mocno trzymamy kciuki za Joasię!

Asia finalistką Olimpiady Wiedzy o Wielkich Polakach

12 maja 2017 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Ks. Bronisława Markiewicza w Miejscu Piastowym odbył się finał XVII edycji Olimpiady Wiedzy o Wielkich Polakach, do którego przystąpiło 33 młodych olimpijczyków z archidiecezji przemyskiej, w tym uczennica naszej szkoły Joanna Toczek, którą przygotowywała pani Agnieszka Myćka.
Pierwszy, pisemny etap finału rozpoczął się o godzinie 9:00 i trwał 45 minut. Później olimpijczycy oraz ich opiekunowie uczestniczyli w uroczystej Mszy Św. w kaplicy domu zakonnego, której przewodniczył Przełożony Generalny ks. Dariusz Wilk. Następnie po krótkiej modlitwie w krypcie Matki Anny nastąpiła ustna część finału. Po ogłoszeniu przez jury wyników oraz rozdaniu nagród wszyscy zgromadzeni zostali zaproszeni przez siostry michalitki na obiad.

Asia zdobyła XVII miejsce, wygrywając wieżę Philips- gratulujemy jej tak ogromnej wiedzy i życzymy kolejnych sukcesów!

Podsumowując – do 17. edycji Regionalnej Olimpiady o Wielkich Polakach w roku szkolnym 2016/2017 przystąpiło ponad 200 szkół gimnazjalnych, a ponad 4 tysiące olimpijczyków – uczniów przygotowywało ponad 200 katechetów.

 

Skip to content