Menu Zamknij

2017/2018

Ach, co to był za bal! Zorganizowana przez rodziców zabawa odbyła się 20 czerwca 2018r. Uczniowie bawili się do późnych godzin nocnych. Miła atmosfera, dobra muzyka i wspaniała zabawa na zakończenie nauki pozostawiła niezapomniane wrażenia uczestnikom komersu. Uczniowie i nauczyciele bardzo dziękują rodzicom za przygotowanie tak wspaniałej uroczystości.

19 czerwca 2018r. w klasie I  odbyły się zajęcia pięknego czytania. Celem lekcji było rozwijanie potrzeb czytelniczych uczniów, dbałość o kulturę słowa, kształcenie umiejętności pięknego czytania, stworzenie dzieciom możliwości prezentacji własnych umiejętności. Zadaniem uczniów było wybrać sobie ulubiony fragment książki i pięknie go przeczytać. Wszyscy uczestnicy świetnie poradzili sobie w sztuce głośnego, wyrazistego czytania i doskonale zaprezentowali swoje umiejętności czytelnicze, chociaż nie obyło się bez tremy . Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Wychowawca klasy I

Diana Łukasiewicz

W dniu 19 czerwca 2018r. w Bibliotece Publicznej w Łubnie gościliśmy na spotkaniu autorskim Wiolettę Piasecką. Pani Wioletta  jest autorką baśni i bajek dla dzieci. Pisarka  opowiadała o  swoich książkach i  ich bohaterach. A szczególnie o najnowszej książce pt.: „Ignaś. Opowieści patriotyczne”. Dzieci nie tylko słuchały, ale aktywnie uczestniczyły w spotkaniu. Był quiz ze znajomości bajek i baśni oraz konkurs poprawnej wymowy „łamańców językowych”. Pani Wioletta przeprowadziła także szybki sprawdzian wiedzy na temat znajomości światowej ligi piłki nożnej zadając zagadki z jednej ze swoich książek. Za swoją aktywność dzieci losowały „wróżby” zdradzające im, kim będą w przyszłości. Pod koniec spotkania autorka wyczerpująco odpowiadała na wszystkie zadawane przez dzieci pytania i podpisywała swoje książki. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas młodszych.

13 czerwca 2018 r. uczniowie klas młodszych wraz z wychowawczyniami zwiedzili najstarszą w Polsce Kopalnię Soli w Bochni. Zwiedzanie kopalni rozpoczęliśmy od zjazdu pod ziemię ciemnym szybem Campi. Tuż po zjeździe pod ziemię, na uczestników wycieczki czekała kolejka, która przemierzyła trasę pomiędzy szybem Campi i Sutoris. Podziwialiśmy uroki kopalni przemierzając multimedialną trasę turystyczną. Za pomocą holograficznych i interaktywnych inscenizacji oraz przestrzennych słuchowisk pokazane zostały średniowieczne techniki wydobywcze, zwyczaje górnicze oraz inne aspekty z życia kopalni. Jedną z wielu atrakcji było zwiedzanie kaplicy św. Kingi oraz podziemna przeprawa łodzią. Pobyt w kopalni okazał się niezwykłą przygodą, interesującą lekcją oraz świetną zabawą.

W dniu 21.05.2018r w Dynowie na boisku ,,Orlik” odbył się Turniej Piłki Nożnej dla gimnazjalistów z terenu Gminy Dynów. Naszą szkołę reprezentowała drużyna męska w składzie :

 1. Wojciech Karaś
 2. Damian Trzyna
 3. Dominik Karnas
 4. Bartłomiej Trzyna
 5. Maciej Majewski
 6. Klaudiusz Bułdak
 7. Janusz Przybusz
 8. Michał Ślaczka
 9. Radosław Maciołek

oraz damska:

1.Adriana Cieślik

2.Joanna Niemiec

3.Aleksandra Maciołek

 1. Dorota Karnas
 2. Kiełbasa Anna
 3. Rębiś Aneta
 4. Gołąb Patrycja
 5. Amelia Maciołek
 6. Natalia Mosur

Uczennice klasy II i III gimnazjum zajęły III miejsce natomiast chłopcy V.

Wszystkim uczniom gratulujemy  sportowej walki.

Krystyna Węgrzyn

5 czerwca, we wtorek, uczniowie klas III-VII SP oraz II-III Gimnazjum Szkoły Podstawowej  w Łubnie wyruszyli  na czterodniową wycieczkę na Węgry. Wzięło w niej udział łącznie 44 uczniów.

Pierwszego dnia naszej wyprawy był przyjazd do Budapesztu stolicy Węgier i spotkanie z przewodnikiem. Tam uczniowie zwiedzili Plac Bohaterów , który jest największym placem w mieście, pomnik Milenium- postawiony w roku 1896 z okazji rocznicy tysiąclecia powstania Państwa Węgierskiego. Następnie udali się na Wyspę Małgorzaty na Dunaju.

Wyspa ta została sztucznie utworzona z trzech mniejszych wysp w 1950 roku. Ma 2,5 km długości, a w najszerszym miejscu jej szerokość wynosi 500 m. Na wyspie znajdują się  ruiny XII-wiecznego kościoła Franciszkanów, ruiny klasztoru Dominikanów i rekonstrukcję kościoła św. Michała z zakonu Premonstratensów, pomniki, fontanny i ogrody.

Następnie udaliśmy się na Wzgórze Gellerta -jedno z kilku wzgórz, na których położony jest Budapeszt. W połowie wysokości, wśród drzew można zauważyć pomnik przedstawiający biskupa Gellerta, który w jednej dłoni trzyma krzyż, a drugą ma skierowaną w geście ewangelizacji. Po kilku latach do posągu dobudowano kolumnadę i postaci pogan pragnących nawrócić się na wiarę katolicką. Spod pomnika wypływa wodospad.

Na wzgórzu znajduje się również cytadela. Powstała w 1851 r. Z jej okolic roztacza się wspaniały widok na miasto. Wzdłuż kamiennych murów ustawiono repliki dział wykorzystywanych do obrony wzgórza podczas II wojny światowej oraz tablice z fotografiami ukazującymi rozwój miasta na przestrzeni ostatnich stuleci.

Pomnik Wolności stoi na południowo wschodnim krańcu wzgórza Gellerta. Powstał po II wojnie światowej. Rzeźba przedstawia kobietę z wzniesionymi w górę rękoma, w których trzyma gałązkę – symbol pokoju. Posąg o wysokości 14 m umieszczony jest na 26-metrowym postumencie, dzięki czemu góruje nad miastem. U stóp pomnika stoi  postać św. Jerzego walczącego ze smokiem i anonimowego mężczyzny z pochodnią.

Skalna kaplica to kolejna atrakcja na Wzgórzu Gellerta. Usytuowana jest na wysokości około 25 m nad poziomem Dunaju. Grocie nadano kształt przypominający wyglądem kaplicę z Portugalii. Poświęcona została w 1926 r. i składa się z dwóch komór: przedsionka i głębiej położonej groty. Wewnątrz, niezależnie od pory roku, panuje stała temperatura 21°C.

U podnóża góry Gellerta znajduje się kąpielisko Rudas. To najlepiej zachowany poturecki zabytek w stolicy Węgier.

Kąpielisko Rác stoi przy zjeździe z mostu Elżbiety i jest jednym z najstarszych w Budapeszcie.  Na wzgórzu uczniowie mieli wspaniałe miejsce na robienie pamiątkowych zdjęć z panorama miasta  i zakup pamiątek.

Ostatnim punktem i dodatkową atrakcją  w tym dniu był wyjazd w kierunku budzińskich wzgórz. To tam mieścił się nasz cel wycieczki – Góra Jana, czyli najwyższe wzniesienie w stolicy Węgier. Rozciąga się z niego wspaniały widok na panoramę stolicy Węgier i okolice a najlepszym sposobem żeby tam się dostać jest skorzystanie z wyciągu krzesełkowego i tak też się stało co było wielką niespodzianką dla naszych uczniów.

Po dniu pełnym wrażeń została już tylko kwestia zakwaterowania w hotelu ,,RILA” w centrum Budapesztu i smaczna obiadokolacja .

Program drugiego dnia wycieczki  okazał się także bardzo interesujący. Zaraz po śniadaniu młodzież wyruszyła w Zakole Dunaju do miasteczka Szentendre zwanym ,, Montmartre Dunaju” (Święty Andrzej) .

Jest to małe, ale niezwykle malownicze miasteczko w północnych Węgrzech, położone nad Dunajem około 20 km w kierunku północnym od centrum Budapesztu. Jego początki sięgają czasów starożytnych, kiedy to znajdował się tu rzymski obóz warowny zwany Ulcisia Castra (Wilczy zamek). Tam   udaliśmy się na spacer po barokowej starówce i do jedynego na świecie Muzeum Marcepana gdzie uczniowie mieli możliwość zakupu słodyczy.

Następnie autokarem udaliśmy się do Wyszehrad. Jest  to pięknie położone na wzgórzu, w zakolu Dunaju, historyczne miasteczko. Od Budapesztu dzieli je zaledwie 40 km. Znane z historii jako miejsce Zjazdów Wyszehradzkich. Tam uczniowie zwiedzili pałac królewski, wieżę Salomona i cytadelę.

Kolejnym punktem naszego zwiedzania  a zarazem ostatnim w tym dniu był przejazd do Esztergomu, zabytkowego miasta w północnych Węgrzech, położonego na malowniczej wysokiej skarpie w zakolu Dunaju.

Spacerkiem po uroczym miasteczku dotarliśmy do Bazyliki św. Wojciecha, która jest  największą i zarazem jedną z najważniejszych katolickich katedr na Węgrzech. Góruje ona majestatycznie nad miastem i widoczna jest z odległości wielu kilometrów.

W jej wnętrzu znajduje się skarbiec skrywający najbogatszą kolekcję przedmiotów liturgicznych na Węgrzech. W kryptach zaś spoczywają prymasi Węgier wraz z legendarnym męczennikiem totalitaryzmu Józefem Mindszenty. Następnie udaliśmy się na obiadokolację i odpoczynek.

Trzeciego dnia naszej wspaniałej wycieczki czekał nas ciężki dzień. Mieliśmy w planie zwiedzić Budapeszt i tak też się stało.

Zwiedzanie miasta zaczęliśmy od Wzgórza Zamkowego– najstarszej  części Budapesztu, Plac św. Trójcy i Kościół  św. Macieja, zwany również Budzińską Świątynią Koronacyjną, w rzeczywistości poświęcony jest Najświętszej Marii Pannie – patronce Węgier.

Wokół zamku zachowały się fontanny, w tym efektowna Fontanna Macieja, która ukazuje króla Macieja Korwina na polowaniu, w otoczeniu ogarów, martwego jelenia i sokolnika Galeotto Marzio.

Poza Starym Miastem na wzgórzu znajduje się Zamek Królewski. Pałac zajmuje cały południowy kraniec Wzgórza Zamkowego. Został wzniesiony w XIII w. Od strony południowej Zamek Królewski otaczają doskonale zachowane fragmenty średniowiecznych murów obronnych, z Wielką Basztą Rybacką, wieżą Buzogány i Bramą Ferdynanda. Następnie udaliśmy się na spacer po dzielnicy Buda i do Bazyliki św. Stefana– w której znajduje się najważniejsza relikwia kraju- prawica pierwszego króla Węgier.

Następnie udaliśmy się pod Parlament – imponujący budynek Parlamentu to symbol Budapesztu. Jego budowa trwała 17 lat. Ma 268 m długości, do 123 m szerokości, a wysokość kopuły wynosi 96 m. W 691 pomieszczeniach znajdują się siedziby praktycznie wszystkich instytucji rządowych. Zachwyt budzi nie tylko rozmiar budowli, ale także przepięknie zdobiona fasada, z mnóstwem elementów.

Przy budynku znajduje się Kossuth Lajos ter. Na placu stoją pomniki Franciszka II Rakocziego i Lajosa Kossutha. Obok mieści się Muzeum Etnograficzne. Fasada budynku ma 125 m długości, a wejścia do środka chroni sześciokolumnowy portyk. Warto zwrócić uwagę na posąg nad głównym wejściem, który przedstawia Oświecenie w rydwanie ciągniętym przez trzy konie. Obok znajdują się figury będące uosobieniem Prawa i Prawodawstwa.

Atrakcją tego wieczoru, która dostarczyła nam wszystkim niezapomnianych wrażeń  był Nocny Rejs Statkiem po Dunaju   w Budapeszcie. Dzięki niemu uczniowie mogli zobaczyć wszystkie słynne  zabytki Budapesztu i jego piękno raz jeszcze tylko nocą. Uczniowie zapamiętają niepowtarzalny widok na Oświetlony Parlament, Wzgórze Zamkowe, Górę Gelerta oraz przejazd pod pięknie oświetlonymi Mostami Łańcuchowym, Małgorzaty i Elżbiety.

Po dniu pełnym wrażeń udaliśmy się na zasłużony odpoczynek i ostatnią noc w Hotelu ,,Rila” przed wyjazdem do domu.

Ostatniego, czwartego dnia po śniadaniu i wykwaterowaniu się w drodze powrotnej udaliśmy się do Egeru -miasteczka  położonego nad potokiem Eger, między Górami Bukowymi i górami Mátra. Znane jest ono przede wszystkim z barokowych zabytków oraz obrony zamku przed Turkami. Tam spacerując z przewodnikiem  jego urokliwymi uliczkami zwiedziliśmy Pałac Arcybiskupi, Plac Dobo, Minaret i zamek.

Ostatnim punktem naszej wycieczki było zwiedzić Tokaj. Spacerując jego uliczkami podziwialiśmy jego urok i zachwycaliśmy się panującą tam ciszą. Dotarliśmy do pałacu Rakoczego.

Następnie udaliśmy się na pyszny obiadek po którym wyruszyliśmy do domu. Dotarliśmy w późnych godzinach nocnych ale najważniejsze że cali i zdrowi, szczęśliwi i pełni nowych przeżyć, doświadczeń i wrażeń.

Wycieczka była bardzo udana, pogoda słoneczna a uczniowie bardzo zadowoleni.

Wszystkim uczestnikom i opiekunom wycieczki( pani K.Baran, pani D. Łukasiewicz, pani K.Węgrzyn i panu R.Mryczko serdecznie dziękujemy za mile spędzony czas i za opiekę.

Szczególne podziękowania na ręce sponsorów: Państwo Danuta i Piotr  Gdyczyńscy, Pan Waldemar Toczek, Bank Spółdzielczy w Dynowie.

MIĘDZYSZKOLNE ZAWODY SPORTOWE połączone z PROFILAKTYKĄ ROZWIĄZYWANIA PROBLEMÓW ALKOHOLOWYCH

W dniu 25 maja 2018r. tradycyjnie w naszej szkole miały miejsce zawody sportowe dla uczniów wszystkich szkół z terenu Gminy Dynów.

Turniej został rozegrany w trzech kategoriach:

 • I kategoria Szkoła Podstawowa klasy I-III
 • II kategoria – Szkoła Podstawowa klasy IV-VI
 • III kategoria – klasa VII- Gimnazjum;

Turniej składał się z dwóch części:

 • z zakresu profilaktyki rozwiązywania problemów alkoholowych – konkurs plastyczny – wykonanie pracy plastycznej pod hasłem „Sport i zdrowie ważna sprawa , więc korzystaj z tego prawa”
 • sportowej, w następujących dyscyplinach :

Szkoła Podstawowa klasy I-III

– bieg na 30 m ze startu wysokiego

– skok w dal drużynowo

– rzut piłką lekarską 1 kg

– sztafeta 4 x 30m

Szkoła Podstawowa IV-VI

– Bieg na 60 m ze startu wysokiego,

– Skok w dal z miejsca drużynowo,

– Rzut piłką lekarską 2 kg,

– Sztafeta,

Gimnazjum

– Bieg na 60 m ze startu wysokiego,

– Skok w dal z miejsca drużynowo,

– Rzut piłką lekarską 3 kg,

– Sztafeta,

Uczniowie naszej szkoły zajęli następujące miejsca:

Szkoła Podstawowa w składzie :Elżbieta Tymowicz, Kacper Kiełbasa, Radosław Baran, Oliwia Łazor –I miejsce .

Szkoła Podstawowa klasa IV-VI w składzie: Sebastian Kustra, Miłosz Zabój, Kamila Kijowska, Katarzyna Toczek– II miejsce

Gimnazjum w składzie- Dorota Karnas, Adriana Cieślik, Bartłomiej Trzyna, Dominik Karnas – I miejsce

W konkursie plastycznym nasi uczniowie zajęli:

Justyna Dutka – uczennica klasy III g- II miejsce

Anna Hrycko – uczennica klasy IV SP – III miejsce

Nagrody zdobyte przez uczniów zostały ufundowane przez panią Wójt Gminy Dynów.

Gratulujemy wygranej i życzymy powodzenia!!!!!

Krystyna Węgrzyn

Roman Mryczko

 

 

W dniu 24.04.2018r. podczas dni otwartych w LO uczniowie naszej szkoły- gimnazjaliści, brali udział w Turnieju Halowej Piłki Nożnej zorganizowanym w tej szkole zajmując III miejsce.

 

Takim hasłem możemy zakończyć  i  podsumować program 20 godzinnej nauki pływania  realizowany na basenie ,,Otylia” w Strzyżowie dla uczniów z naszej szkoły pod opieką pana Romana Mryczko i pani Krystyny Węgrzyn.

Jego główne cele i założenia zostały zrealizowane a uczniowie nabyli  podstawowe umiejętności pływania. Uczestnictwo w zajęciach wpłynęło także na chęć częstego i systematycznego uprawiania sportu oraz prowadzenia zdrowego i aktywnego trybu życia. Należy podkreślić, że dzieci bardzo chętnie i systematycznie uczestniczyły  w zajęciach prowadzonych na basenie, bez względu na poziom umiejętności i sprawności fizycznej.

Nasi mali pływacy mają lepszą koordynację ruchową, są bardziej sprawni, wykazują się większą odwagą od niepływających rówieśników.   W  wodzie czują się dobrze i pewnie.

Dziękujemy wszystkim uczniom za udział a opiekunom za troskliwą opiekę. Podziękowania dla rodziców którzy sprawowali także opiekę i nigdy nie odmówili nam swojej pomocy( pani Elżbieta Steliga, pani Jolanta Tworzydło, pani Urszula Trybalska).

Do zobaczenia w nowym roku szkolnym.

Dyrekcja, Nauczyciele wraz z Uczniami

mają zaszczyt zaprosić wszystkie MAMY

na wspólne świętowanie

z okazji Dnia Matki,

które odbędzie się 29 maja 2018r. o godz. 16.00

w budynku szkoły.

21 maja 2018 r. w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego dla uczniów kl. VII pod hasłem ‘I like English’. Konkurs został zorganizowany przez p. Agnieszkę Pęcherek (nauczyciel j. angielskiego ze SP nr 2 w Wesołej) oraz p. Monikę Zielińską (nauczyciel j. angielskiego ze SP w Łubnie). Celami konkursu były następujące zagadnienia: popularyzacja nauki języka angielskiego wśród uczniów kl. VII, motywowanie do nauki języka angielskiego i wdrażanie uczniów do współzawodnictwa.

Wyniki konkursu:

I miejsce – Szymon Kozdraś (SP nr 2 w Wesołej)

II miejsce – Bartosz Morawski (SP nr 2 w Wesołej)

III miejsce – Sandra Chromiak (SP w Łubnie)

IV miejsce – Michał Steliga (SP w Łubnie)

V miejsce – Laura Kopacka (SP w Łubnie)

Sylwia Surma (SP w Łubnie)

Pozostali uczestnicy konkursu:

Daniel Koczkodan-Baranowski (SP w Łubnie)

Klaudia Mierzwa (SP w Łubnie)

Izabela Osip (SP nr 2 w Wesołej)

Michał Szurlej (SP nr 2 w Wesołej)

Julia Świst (SP nr 2 w Wesołej)

Patrycja Wrona (SP nr 2 w Wesołej)

Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.

Serdeczne gratulacje dla zwycięzców!

Monika Zielińska

25 maja w naszej szkole wspólnie z uczniami podliczyliśmy uzbierane pieniążki z puszek Kilometrów Dobra. Dzieci przyniosły swoje drobniaczki, przez co uzbierały 20 metrów dobra (882, 09 zł) ! Dziękujemy serdecznie za okazane serce wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji.

  

 

Zespół Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dynowie  i Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół Zawodowych w Dynowie byli organizatorami X jubileuszowej edycji konkursu interdyscyplinarnego „OMNIBUS” pod patronatem Starosty Rzeszowskiego Pana Józefa Jodłowskiego dla uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów Pogórza Przemysko – Dynowskiego w kategorii język angielski i matematyka. Uczestnicy reprezentowali powiaty: brzozowski, przeworski, rzeszowski i przemyski. Celem konkursu była: popularyzacja wiedzy z zakresu matematyki i języka angielskiego, kształcenie praktycznych umiejętności uczniów, rozwój umiejętności matematycznych i językowych i popularyzacja czytelnictwa w języku obcym.

Wzięło w nim udział 13 szkół podstawowych i gimnazjalnych: Zespół Szkół im. ks. prałata płk Tadeusza Dłubacza w Birczy, Publiczna Szkoła Podstawowa  nr 1 w Dynowie, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Bohaterów Walk Chłopskich w Harcie, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Jaworniku Polskim, Zespół Szkół w Krzywczy, Szkoła Podstawowa w Łubnie, Zespół Szkół i Placówek w Manasterzu, Szkoła Podstawowa im. Aleksandra Fredry w Nozdrzcu, Szkoła Podstawowa w Ulanicy, Szkoła Podstawowa im. Świętej Królowej Jadwigi w Dydni, Szkoła Podstawowa  Nr 1 w Izdebkach, Zespół Szkół w Niebocku i Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II  w Warze.

W konkursie rywalizowało 87 uczniów przygotowanych przez 30 nauczycieli. W dniu 22 maja 2018 r. odbyła się kategoria – język angielski.  Komisja konkursowa, składająca się z nauczycieli z poszczególnych szkół podstawowych i gimnazjów, oceniła wszystkie prace, a wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce Julia Ślazyk – Szkoła Podstawowa nr 1 w Izdebkach, II miejsceWojciech Piątek – Zespół Szkół i Placówek w Manasterzu, III miejsceJagoda Radoń – Publiczna Szkoła Podstawowa w Dynowie, wyróżnienia: Zuzanna Stochmal – Szkoła Podstawowa nr 1 im. Bohaterów Walk Chłopskich w Harcie, Marcin Dubas – Zespół Szkół i Placówek w Manasterzu, Filip Bodnar – Zespół Szkół im. ks. prałata płk Tadeusza Dłubacza w Birczy, Adrian Chruszczyk – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Jaworniku Polskim, Marek Jarocki –  Zespół Szkół im. ks. prałata płk Tadeusza Dłubacza w Birczy, Jakub Hyjek – Publiczna Szkoła Podstawowa w Dynowie, Karolina Żak – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Jaworniku Polskim.

Natomiast w dniu 23 maja 2018 r. odbyła się kategoria – matematyka, komisję konkursową również stanowili nauczyciele z poszczególnych szkół podstawowych i gimnazjów, a wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsceBartosz Zięzio – Zespół Szkół i Placówek w Manasterzu, II miejsceKarol Wójcik – Szkoła Podstawowa im. Świętej Królowej Jadwigi w Dydni,  III miejsceŁukasz Susiak – Zespół Szkół im. ks. prałata płk Tadeusza Dłubacza w Birczy, wyróżnienia: Maciej Majewski – Szkoła Podstawowa w Łubnie, Małgorzata Bielec – Publiczna Szkoła Podstawowa w Dynowie, Michał Stadnik – Zespół Szkół im. ks. prałata płk Tadeusza Dłubacza w Birczy, Paweł Kogut – Szkoła Podstawowa im. Świętej Królowej Jadwigi w Dydni, Aleksandra Wilk – Publiczna Szkoła Podstawowa w Dynowie, Karolina Rachwalska – Szkoła Podstawowa im. Świętej Królowej Jadwigi w Dydni, Sławomir Chorążak – Szkoła Podstawowa im. Świętej Królowej Jadwigi w Dydni.

Każdy uczestnik konkursu otrzymał pamiątkowy dyplom, egzemplarz gazetki szkolnej „Elemencik”, uczestnicy obu kategorii (14 osób) także nagrody specjalne, a szkoły i opiekunowie podziękowania.

16 maja 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Wesołej-Ujazdach odbyła się II edycja Międzyszkolnego Konkursu dla uczniów kl. III SP „Mistrz Języka Angielskiego”.

W konkursie zmagało się czworo trzecioklasistów z naszej szkoły oraz troje uczniów ze SP w Wesołej-Ujazdach.

Wyniki konkursu:

I miejsce – Radosław Baran (SP w Łubnie)

Marcelina Tadla (SP nr 2 w Wesołej)

II miejsce – Lena Siwy (SP nr 2 w Wesołej)

III miejsce – Sylwia Leśniak (SP w Łubnie)

Pozostali uczestnicy konkursu:

Natalia Gierula (SP w Łubnie)

Oliwia Łazor (SP w Łubnie)

Dawid Szurlej (SP nr 2 w Wesołej)

Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali dyplomy oraz nagrody. Serdecznie dziękuję trzecioklasistom za wysiłek włożony w przygotowanie do konkursu!

Organizator

Monika Zielińska

Dnia 15 maja 2018 r. uczniowie klas IV-VI Szkoły Podstawowej w Łubnie wraz  z opiekunami udali się na wycieczkę do Łańcuta, gdzie zwiedzili zamek-najpiękniejszą  i najlepiej zachowaną rezydencję magnacką w Polsce. Przed wejściem do wnętrz pałacowych panie przewodniczki opowiedziały uczniom historię tego miejsca. Wycieczkowicze dowiedzieli się, że Łańcut został założony w XIV wieku przez króla Kazimierza Wielkiego. Zamek wzniesiono w latach 1629-1641 dla Stanisława Lubomirskiego. Początkowo był średniej wielkości nowoczesną rezydencją, jednak przez liczne przebudowy w 2 połowie XVIII wieku stał się rezydencją pałacową otoczoną systemem fortyfikacji bastionowych. Obecnie słynie ze znakomitych wnętrz mieszkalnych. Na szczególną uwagę zasługują: jadalnie, salony, sala balowa, z ogromnymi kryształowymi żyrandolami, apartamenty prywatne i przeznaczone dla gości ze specjalnie urządzonym wystrojem: meblami, dziełami sztuki oraz rzemiosłem – srebrami, porcelaną, szkłem polskim. Następnie uczniowie mieli okazję podziwiać kolekcję pojazdów konnych w prawdziwych zabudowaniach stajni   i wozowni z przełomu XIX/XX wieku.

Dopełnieniem zwiedzania rezydencji była lekcja plenerowa odbywająca się na terenie parku. Podczas spaceru alejkami pani przewodnik przybliżyła uczniom wiedzę na temat malowniczych ogrodów otaczających zespól pałacowy. Na wschód od zamku w kierunku fosy rozciąga się park krajobrazowy w stylu angielskim, natomiast po zewnętrznej stronie budynku założono ogród w stylu włoskim. Na terenie parku można podziwiać  cenne, stare, pomnikowe gatunki roślin egzotycznych, np. perełkowiec japoński, miłorząb dwuklapowy, platan klonolistny, tulipanowiec i inne. Ogrody pałacowe to nie tylko roślinność, ale także liczne pawilony i zabudowania gospodarcze, niegdyś związane z życiem łańcuckiej rezydencji.

Po zakupieniu pamiątek i wykonaniu licznych zdjęć w uczniowie wyruszyli w drogę powrotną do Łubna.

Opiekę nad uczniami sprawowały panie Renata Trzyna, Jolanta Zabój oraz pani Dorota Sokolik- rodzic.

Maj w naszej szkole od lat związany jest z obchodami Dnia Europejskiego organizowanego przez Szkolny Klub Europejski  Euromłodzież. Również w tym roku 11 maja odbyła się już  XIV edycja tej uroczystości. Rozpoczęto ją od odśpiewania hymnu narodowego oraz hymnu Unii Europejskiej. Tegoroczne obchody miały formę quizu sprawdzającego wiedzę o państwach Unii Europejskiej. W kwietniu przeprowadzone zostały eliminacje, które wyłoniły uczestników konkursu. Podczas Dnia Europejskiego w półfinale stanęło do rywalizacji 9 uczniów, którzy odpowiadali na różne pytania dotyczące geografii, kultury i historii państw europejskich. W finale troje uczestników z dużym zaangażowaniem rozwiązało 6 zadań. Uczniowie zaprezentowali wysoki poziom wiedzy, a za swój wysiłek otrzymali cenne nagrody. W przerwie wspólnie odśpiewano znaną piosenkę Panie Janie w czterech językach: polskim, angielskim, niemieckim i francuskim. Dekorację dopełniały rysunki uczniów klas I-III szkoły podstawowej przedstawiające znane budowle europejskie.

Wyniki quizu:

I miejsce – Adriana Cieślik kl. III gim

II miejsce – Wiktoria Woźniak kl. III gim

III miejsce – Tomasz Szul kl. II gim

Gratulujemy!

 

Opiekunowie Szkolnego Klubu Europejskiego

Diana El Jaoudi

Monika Zielińska

W  dniu  8 maja 2018r.  w  Szkole  Podstawowej  w  Łubnie  odbył   się  XXIII  Szkolny  Konkurs  Recytatorski pn. ”Myśląc  Ojczyzna … „

Konkurs  skierowany  był  do  uczniów  szkoły  podstawowej i  gimnazjum. W zmaganiach  wzięło  udział  16  uczestników.

Wyniki  konkursu:

Kategoria klas 0-III szkoły podstawowej

I miejsce – Karolina  Dutka  i  Natalia  Gierula

II miejsce – Emilia  Steliga i Julia Bułdak

III miejsce – Sylwester  Niemiec

Kategoria klas IV-VI szkoły podstawowej

I miejsce – Anna  Hrycko

II miejsce – Kamila  Kijowska  i  Gracjan  Radzimski

Kategoria  klas  VII szkoły  podstawowej   i II-III  gimnazjum

I miejsce – Joanna  Niemiec

II miejsce – Aleksandra  Maciołek

III miejsce – Sandra  Chromiak

 

Uczennice   otrzymały nagrody  rzeczowe i dyplomy ufundowane przez  Dyrektora szkoły.

Gratulujemy !!!

G.Spryszak

W dniu 24.04.2018r. podczas dni otwartych w LO uczniowie naszej szkoły- gimnazjaliści, brali udział w Turnieju Halowej Piłki Nożnej zorganizowanym w tej szkole zajmując III miejsce.

”Witaj Wiosenko,

Niech w końcu słonko zaświeci,

Proszą Cię panie z przedszkola

I oczywiście wszystkie dzieci!”.

 

Wiosenną niespodziankę dla swoich Rodziców oraz dla kolegów i koleżanek z klas I, II i III przygotowały nasze przedszkolaki 4,5 i 6- latki. Z pomocą wychowawczyń i kochanych rodziców (którzy pomogli wykonać piękne kostiumy) dzieci wystąpiły w przedstawieniu z okazji nadejścia wiosny pt.:”Witaj Wiosenko!”. Mali aktorzy wcielając się w role Wiosny Kwiatów, Słońca, Deszczu, Bocianów, Żabek i innych zwierzątek w niezwykle sugestywny sposób, za pomocą słowa, gestu oraz piosenki ukazali piękno rozpoczynającej panowanie nowej pory roku.

Dzieci pięknie wystąpiły, Panią Zimę przegoniły. Przyszła piękna Pani Wiosna, wiosna pora to radosna.

 

 Serdecznie zapraszamy  rodziców na szkolenie,

którego celem jest zwrócenie uwagi  na zjawisko cyberprzemocy

9 maja 2018r.  o godz. 15.15.

Szkoła Podstawowa w Łubnie

W dniu 25 kwietnia 2018r. w Zespole Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie odbył się turniej Counter-Strike Global Offensive ZSzZ vs Gimnazja, w którym uczestniczyły drużyny gimnazjalistów: Szkoły Podstawowej w Bachórzu, Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Dubiecku, Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 w Dynowie (2 drużyny), Szkoły Podstawowej nr 1 w Harcie, Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Jaworniku Polskim, Szkoły Podstawowej w Łubnie oraz Zespołu Szkół i Placówek w Manasterzu.   Patronat nad turniejem sprawowało Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół Zawodowych w Dynowie. Turniej rozgrywany był w trybie best-of-one, a mecze trwały do momentu, w którym jedna z drużyn osiągnęła bilans 16 rund. Uczestnicy wykazali się fantastyczną umiejętnością pracy w grupie, doskonałym refleksem oraz sprawnością  manualną. Po zaciętej rywalizacji  do finału gimnazjalistów dostała się drużyna Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Dubiecku „LenoPaleno” i Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 w Dynowie „Adam i Przyjaciele”. Zwyciężyła drużyna gimnazjalistów z Dubiecka, która zagrała rozstrzygający mecz z uczniami ZSzZ w Dynowie.

12 kwietnia 2018r. odbyła się  XVIII edycja Wojewódzkiego Konkursu Podkarpacka Tęcza pod hasłem „Patriotyczne Podkarpacie”. 

Konkurs skierowany był  do uczniów szkół średnich Powiatu Rzeszowskiego, gimnazjów (klasy II i III) i szkół podstawowych (klasy VI i VII) Pogórza Dynowskiego (w kategorii muzycznej), oraz uczniów wszystkich szkół średnich, gimnazjów ((klasy II i III) i szkół podstawowych (klasy VI i VII) województwa podkarpackiego (w kategorii plastycznej i kategorii fotograficznej).

WYNIKI:

Kategoria plastyczna

III miejsce   – Aleksandra Maciołek     – Szkoła Podstawowa w Łubnie

Kategoria muzyczna

Szkoły podstawowe i gimnazja

 III miejsce       Aleksandra Maciołek    – Szkoła Podstawowa w Łubnie

Joanna Niemiec           – Szkoła Podstawowa w Łubnie

GRATULUJEMY !

 

 

W czwartek – 26 kwietnia 2018 roku odbyła się uroczysta akademia, poświęcona 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Celem apelu było kształtowanie wśród uczniów poczucia przynależności narodowej. Apel rozpoczął się od odśpiewania hymnu państwowego. Gimnazjaliści przygotowali żywą lekcję historii. Słowem i pieśnią, młodzież  przybliżyła  wydarzenia związane z uchwaleniem tej Ustawy Rządowej.

24 kwietnia 2018 r. uczniowie naszej szkoły przystąpili do akcji  „Kilometry Dobra”,  w której będą wspierać PSONI  Koło w Przemyślu.

Mamy nadzieję, że wszyscy uczniowie , nauczyciele, pracownicy szkoły i rodzice  czynnie włączą się w akcję –  liczy się  każda złotówka !

12 kwietnia 2018 r. Szkoła Podstawowa w Łubnie uczestniczyła w projekcie „Bezpieczna szkoła, bezpieczna przyszłość”, realizowanym na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej w ramach Rządowego programu wspomagania w latach 2015-2018 organów prowadzących szkoły w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki w szkołach – „Bezpieczna+”, zatytułowanego: „Upowszechnianie wśród wszystkich pracowników szkoły umiejętności rozpoznawania sytuacji zagrożenia oraz wiedzy o zasadach postępowania w sytuacjach zagrożenia”.

ZEBRANIE Z RODZICAMI

24 kwietnia 2018r. (wtorek)

 godz. 8.00

Program nauki pływania jest adresowany do uczniów Szkoły Podstawowej w Łubnie  z klas I – IV. Realizowany jest przy współpracy ze Stowarzyszeniem  UKS ,,Łubienka”. Zakłada on systematyczny udział dzieci w zajęciach sportowych z zakresu nauki pływania na basenie ,,Otylia” w Strzyżowie. Koordynatorem programu jest dyrektor szkoły mgr Roman Mryczko.

Główne cele programu:

 • upowszechnianie aktywności fizycznej dzieci i młodzieży,
 • nabycie przez dzieci podstawowych umiejętności pływania,
 • profilaktyka przeciwdziałania i korygowanie wad postawy,
 • efektywne wykorzystanie infrastruktury sportowej (pływalnie),
 • wyrównywanie szans w dostępie do infrastruktury sportowej poprzez objęcie programem w szczególności uczniów, zamieszkałych w miejscowościach, w których nie ma pływalni,
 • edukacja w zakresie bezpiecznego korzystania z akwenów.

Zajęcia  realizowane w ramach nauki pływania to przede wszystkim nauka podstawowych umiejętności pływania, jak też możliwość rozwijania i podnoszenie sprawności fizycznej. Uczestnictwo w zajęciach wpłynie także na zachęcenie do systematycznego uprawiania sportu oraz prowadzenia zdrowego i aktywnego stylu życia. Należy podkreślić, że dzieci bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach prowadzonych na basenie, bez względu na poziom umiejętności i sprawności fizycznej.

Co istotne, pływanie postrzegane jest jako sport najbardziej wszechstronny i bezpieczny, doskonale wpływający na sprawność wszystkich układów anatomicznych człowieka,  przyczyniając się do podnoszenia ogólnej wydolności organizmu. Mali pływacy mają lepszą koordynację ruchową, są bardziej sprawni, wykazują większą odwagą od niepływających rówieśników. Ćwiczenia w wodzie i pływanie to również jeden z najskuteczniejszych sposobów zapobiegania i korygowania wad postawy.

Krystyna Węgrzyn

W imieniu całej społeczności  szkolnej

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY

za wszystkie wolne datki, które zostawiali Państwo przy wyjściu ze spektaklu .

Dzięki Państwa wsparciu zebraliśmy kwotę 2238,11 zł.

Pozyskane w ten sposób fundusze zostaną przeznaczone na cele szkolne.

Dziękując Wszystkim mamy nadzieję, że będziemy mogli liczyć na Państwa wsparcie

i życzliwość również w przyszłym roku.

Z wyrazami wdzięczności

Dyrektor, Nauczyciele, Uczniowie, Rodzice

Szkoły Podstawowej w Łubnie

Z okazji Świąt Wielkanocnych

Nauczycielom, Pracownikom Szkoły,

Uczniom i ich Rodzicom

oraz wszystkim Przyjaciołom szkoły

życzę

wielu radosnych chwil spędzonych w gronie rodziny.

Niech radość Wielkanocy

napełni serca

nadzieją i obfitością łask

od Chrystusa Zmartwychwstałego.

Dyrektor Szkoły Podstawowej

w Łubnie

27 marca 2018 roku w naszej szkole odbył się apel z okazji Świąt Wielkanocnych. W czasie apelu został rozstrzygnięty konkurs na najpiękniejszy stroik świąteczny. Oto wyniki konkursu:

Kategoria: kl. I-VI

I miejsce – Kamila Kijowska (kl. V)

II miejsce – Natalia Gierula (kl. III)

III miejsce – Aleksander Myćka (kl. I)

Wyróżnienie: Klaudia Trzyna (kl. IV)

Wyróżnienie: Hubert Mosur (kl. IV)

 

Kategoria: kl. VII –gimnazjum

I miejsce – Roksana Kustra

II miejsce – Adriana Cieślik

II miejsce – Justyna Dutka

III miejsce – Patrycja Gołąb

 

Gratulujemy zwycięzcom  i serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie!

Samorząd Uczniowski

    W  Niedzielę   Palmową  25  marca  2018   roku  o godz. 17:00  w  Szkole    Podstawowej  w  Łubnie wystawione zostało Widowisko Pasyjne – Misterium Męki Pańskiej pn. ”BOGA  NIE  MOŻNA  ZABIĆ  MOŻNA  GO  TYLKO  POKOCHAĆ”  w wykonaniu  uczniów  klasy II gimnazjum. Powitania  wszystkich przybyłych na spektakl dokonał  Dyrektor Szkoły  Podstawowej  w  Łubnie -Roman Mryczko.

Zaszczycili nas swoją obecnością: ksiądz parafii pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela  w Łubnie- Stanisław  Borkowski , Pani Beata  Skiba – Przewodnicząca  Rady  Gminy Dynów, Pani Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Dynowie – Elżbieta Klaczak –Łach, Przewodnicząca  Rady  Miasta  Dynów –Ewa  Hadam ,Kierownik Bibliotek Gminnych –Mariola  Kaczor, Radni  Powiatu  Rzeszów –Krzysztof  Kędzierski i  Jan  Sieńko, Radni Gminni z Łubna-Stanisław Myćka, Wiesław Kiełbasa, Piotr  Ciupak, nauczyciele tut. szkoły , mieszkańcy  wsi  Łubno.

Następnie  uczniowie  przystąpili  do wystawienia Misterium. Uczestnicy chociaż w małej cząstce przedstawili mękę i drogę krzyżową Jezusa z Nazaretu – Ewangeliczne sceny od ostatniej wieczerzy, poprzez sąd, drogę krzyżową i śmierć Jezusa na krzyżu aż po zmartwychwstanie.

Publiczność zgromadzona  w  sali  gimnastycznej z wielką wrażliwością i przeżyciem oglądała spektakl. Widzowie nie kryli wzruszenia. W główne role wcielili się: Maciek Majewski, który zagrał Pana Jezusa, w postać Jego matki — Roksana Kustra , Piłata kreował Kacper  Bielec, , Miłosz  Kowal  wcielił się w św. Piotra, a Klaudiusz  Bułdak           w rolę św. Jana, Judasza odgrywał – Tomek  Szul, żołnierze to Rusłan  Leskiw  i  Mateusz  Karnas, niewiasty płaczące – Justyna  Kustra,  Aneta  Rębiś  , Kinga  Mierzwa, Weronika-Dorotka  Karnas, tłum ludzi zmierzający za Jezusem – Amelia Maciołek, Kinga Sieńko, Patrycja Gołąb, Michał Kiełbasa,Kuba Socha, narrator Joanna Niemiec, Kajfasz- Filip Żaczek, Marcin Szłapa  oraz uczniowie  z  klasy  VI i VII odgrywali apostołów.

Gra aktorska i wcielenie się w role  nie było zadaniem łatwym dla naszych uczestników, gdyż do pokonania było  wiele barier, tkwiących w nich samych, a jak wiemy te są najtrudniejszymi do pokonania. Na uwagę zasługują niemal wszystkie elementy spektaklu, dopracowana muzyka i gra świateł tworzyły odpowiedni nastrój każdej ze scen. Duże wrażenie robiła scenografia, a największe kostiumy, klasyczne, proste i piękne codzienne szaty dodały przedstawieniu autentyczności  i wprowadziły w atmosferę tamtych czasów. Mamy nadzieję, że Misterium pozwoli lepiej zrozumieć ewangeliczne wydarzenia oraz pogłębi przeżywanie wiary, szczególnie w Wielkim Tygodniu.

Na zakończenie aktorzy i twórcy przedstawienia dostali od publiczności liczne brawa.

Misterium  zostało  przygotowane  pod  czujnym  okiem p.Grażyny  Spryszak i p. Agnieszki Myćki .Stroną  muzyczną  zajął  się  p.Jakub  Trybalski.

Wszystkim tym, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do powstania Misterium serdecznie dziękujemy.

W dniu 14 marca 2018 roku po raz kolejny nasze uczennice wzięły udział w konkursie z języka niemieckiego i angielskiego zorganizowanego przez Liceum Ogólnokształcące w Dynowie. Joanna Niemiec, Joanna Trybalska i Wiktoria Wożniak sprawdziły swoją wiedzę na temat geografii, polityki, kultury Szwajcarii. Przygotowane zadania wymagały wszechstronnej znajomości tego niemieckojęzycznego kraju. Wiktoria Wożniak bardzo dobrze poradziła sobie z odpowiedziami zajmując III miejsce. W części z języka angielskiego naszą szkołę reprezentowały: Adriana Cieślik, Justyna Dutka i Wiktoria Wolska. Rozwiązywały test leksykalno-gramatyczny sprawdzający umiejętności posługiwania się tym językiem.

Wszystkim uczestniczkom gratulujemy.

12 marca 2018 r. uczniowie naszej szkoły: Justyna Dutka, Dominik Karnas i Maciej Majewski wzięli udział w konkursie matematycznym o randze powiatowej „Matematycznie kreatywni”. Konkurs odbył się w Liceum Ogólnokształcącym w Dynowie i miał przebieg na wzór teleturnieju „1 z 10”. Do półfinału zakwalifikowali się: Justyna Dutka i Maciej Majewski. Do finałowej trójki przeszedł Maciej Majewski, który w ostatecznej rozgrywce zajął drugie miejsce.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach matematycznych.

Serdecznie zapraszamy Rodziców oraz wszystkich mieszkańców Łubna
na SZKOLNY KIERMASZ WIELKANOCNY !
W galerii można zobaczyć część naszej świątecznej oferty.
OZDOBY ZNAJDUJĄ SIĘ NA KORYTARZU SZKOLNYM (PARTER).
Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Uczniowie

Uczniowie klasy  IV w składzie: Trzyna Klaudia, Trzyna Kaja, Majka Dawid, Kustra Daria, Kubalewska Julia, Hrycko Anna  pod kierunkiem Pani Diany Łukasiewicz realizowali projekt edukacyjny  pt.  „Uzależnienia”.     Prezentacja multimedialna efektów naszej pracy odbyła się  8 marca 2018r. w obecności nauczyciela przyrody oraz uczniów klasy IV. W naszym projekcie chcieliśmy  przestrzec młodzież przed zgubnymi skutkami zażywania środków odurzających i nadmiernego korzystania z Internetu. Naszym celem było   także  wskazanie alternatywnych sposobów spędzania wolnego czasu.

      

20 lutego 2018r. odbyło się spotkanie z Panem Grzegorzem Chachurą, który należy do grupy miłośników egzotycznych podróży „Trzask”. Prezentacja poruszała treści geograficzno – przyrodnicze, społeczno – kulturalne, historyczne, charakterystyczne dla Ameryki Południowej. Uczniowie mieli okazję poznać bliżej wielkie miasta tj. Sao Paulo, Rio de Janeiro. Prowadzący przedstawił wiele ciekawostek na temat życia w tamtym rejonie świata,  a także opowiedział własne przygody z pobytu w brazylijskich miastach. Co więcej, chętni mogli zagrać na  instrumentach przywiezionych z wyprawy.

Spotkanie to było ciekawą formą przybliżania młodzieży różnych  miejsc na całym świecie, a także inspiracją do rozwijania swoich zainteresowań i marzeń.

27 stycznia 2018r. w auli LO im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie odbył się XXI Młodzieżowy Konkurs Kolęd i Pastorałek. Organizatorami konkursu byli: Miejski Ośrodek Kultury w Dynowie, Towarzystwo Przyjaciół Dynowa oraz Liceum Ogólnokształcące im. KEN w Dynowie. Uczestnicy przeglądu zaprezentowali się w kategoriach: soliści i zespoły.

W kategorii soliści udział wzięły:

Wiktoria Wolska, Aleksandra Socha, Joanna Niemiec – I miejsce

Anna Kiełbasa – III miejsce

Aleksandra Maciołek III – wyróżnienie

W kategorii zespoły uczennice w składzie: Joanna Niemiec, Aleksandra Maciołek, Aleksandra Socha i Wiktoria Wolska – zajęły III miejsce.

GRATULUJEMY !!!

Już od kilku lat działa w naszej szkole poczta walentynkowa, która stanowi doskonałą okazję, aby wyrazić sympatię do drugiej osoby. Walentynka powinna być anonimowa, ale jeśli mamy takie życzenie możemy się podpisać… Jak działa poczta walentynkowa w naszej szkole?                                           W wyznaczonym dniu kartki walentynkowe są zbierane do specjalnej skrzynki, a następnie 14 lutego rozdawane w klasach przez walentynkowe listonoszki. W tym roku listonoszki miały sporo pracy, zaś szczęśliwcy obdarowani walentynką sporo radości!!!

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH NA PROFESJONALNE TRENINGI TENISA STOŁOWEGO

PROWADZI TRENER VLADYSLAV GURYANKIN

START:  22.01.2018r.

TERMIN: PONIEDZIAŁEK GODZ 16.15-18.15

PIĄTEK GODZ. 16.30-18.00

MIEJSCE: SALA GIMNASTYCZNA PUBLICZNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ

UL. SZKOLNA 11, 36-065 DYNÓW

 

RADY DLA DZIECI I RODZICÓW

1.Omijaj zamarznięte jeziora, rzeki, stawy! Nigdy nie można być pewnym wytrzymałości tafli lodowej. Jeśli chcesz bezpiecznie jeździć na łyżwach, skorzystaj z przygotowanych lodowisk– miejsc do tego przeznaczonych.

2.Wybieraj bezpieczne miejsca do zabawy – z dala od ulic, mostów, torów kolejowych!

3.Zjeżdżaj na sankach, nartach z górek, które znajdują się daleko od jezdni!

4.Zawsze informuj rodziców/opiekunów gdzie i z kim będziesz przebywał!

5.Wracaj do domu zawsze o ustalonej porze, przed zapadnięciem zmroku!

6.Najbezpieczniej jest bawić się pod opieką dorosłych, opiekunów.

7.Korzystaj ze zorganizowanych form wypoczynku – tam jest bezpiecznie!

8.Unikaj  rozmów  z  obcymi  ludźmi.  Nie  przyjmuj  od  nich  prezentów,  nie  oddalaj  się  z nieznajomym.

9.Kulig może być zorganizowany tylko poza obszarem dróg publicznych.

10.Zaczepianie sanek do pojazdów mechanicznych (samochód, motocykl) jest niebezpieczne!

11.Ubieramy się stosownie do temperatury panującej na dworze.

12.W  zimowe  dni  widoczność  na  drodze  jest  ograniczona i  kierowcy  potrzebują  więcej  czasu do zahamowania pojazdu. Na jezdnię wchodź uważnie i spokojnie, rozejrzyj się.

 1. Używaj elementów odblaskowych na odzieży zewnętrznej.

14.Dbaj  o  zdrowie  i  higienę.  Pamiętaj  o  zasadach  zdrowego  stylu  życia  i  odżywiana  oraz o   zachowaniu   podstawowych   zasad   higieny,   które   pomogą   uchronić   cię   przed zachorowaniem na grypę i infekcję grypopodobne.

ZAPAMIĘTAJ TELEFONY ALARMOWE:

POLICJA – 997

STRAŻ POŻARNA – 998

POGOTOWIE RATUNKOWE – 999

Z TELEFONU KOMÓRKOWEGO – 112

ZABAWA CHOINKOWA

25 STYCZNIA 2018r.

 

KLASY 0-III od godz. 10.00 do 13.30

 

KLASY IV – VII SP, II-III GIMNAZJUM 

od godz. 13.30 do 19.00

 

 

21 stycznia 2018r. w  Szkole Podstawowej w Łubnie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Licznie przybyłe Babcie i Dziadkowie mieli okazję zobaczyć przygotowane przez wnuczęta Jasełka oraz   wspaniałe   występy   artystyczne   przepełnione   śpiewem,   tańcem i muzyką. Nasi wychowankowie chcieli wyrazić swoją miłość, wdzięczność i szacunek kochanym babciom i  dziadkom. Część artystyczna zakończyła się wspólnym odśpiewaniem 100 lat oraz wręczeniem laurek i drobnych upominków wykonanych przez wnuczęta. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Zaproszeni goście opuszczali naszą szkołę ze wzruszeniem dziękując za miło spędzone chwile. Szczególne podziękowania składamy rodzicom za przygotowanie słodkości dla naszych gości.

     

Jak przekazać 1% podatku?

Podczas wypełniania formularza PIT wpisz:

KRS: 0000270261

oraz poniższy cel szczegółowy:

SP W ŁUBNIE 8232

 

DZIĘKUJEMY !!!!

 

 

W  dniu  11 stycznia 2018 roku  w  Liceum  Ogólnokształcącym im. Komisji  Edukacji Narodowej w Dynowie  odbyła  się uroczysta gala rozdania nagród w konkursie„Radosne  święta – twórcze święta”. W tym roku uczniowie mieli możliwość pokazania swoich uzdolnień i zaprezentowania wiedzy w czterech kategoriach konkursowych: plastycznej, plastyczno-literackiej, recytatorskiej oraz quizie wiedzy o Bożym Narodzeniu.

Wyniki  X Jubileuszowego Międzyszkolnego Konkursu Bożonarodzeniowego „Radosne święta-twórcze święta:

Kategoria plastyczna(wpłynęło  45 prac ze szkół podstawowych i gimnazjalnych z powiatu Rzeszów):

 I miejsce  Roksana  Kustra

 I miejsce  Justyna  Dutka

Wyróżnienie: Natalia  Mosur , Joanna  Niemiec , Wiktoria  Woźniak

Kategoria plastyczno – literacka ( wpłynęło 20 prac z powiatu Rzeszów)

I miejsce Wiktoria  Woźniak

II miejsce  Justyna  Dutka

Quiz wiedzy o Bożym Narodzeniu

III miejsce  Dominik  Karnas

Kategoria recytatorska

I miejsce  Joanna  Niemiec

II miejsce  Aleksandra  Maciołek

Do konkursu uczniów przygotowały p. Agnieszka  Myćka i p. Grażyna Spryszak

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy!!!

 

SPOTKANIE Z RODZICAMI

17 STYCZNIA 2018r.

godz. 16.30

Informacja dodatkowa!

W tym dniu od 15.30 będą mieli Państwo możliwość spotkania się z przedstawicielami Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej z Rzeszowa.

 

 

 

 

W imieniu całej społeczności  szkolnej

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY

za wszystkie wolne datki, które zostawiali Państwo przy wyjściu z Jasełek .

Dzięki Państwa wsparciu zebraliśmy kwotę 2900,00 zł.

Pozyskane w ten sposób fundusze zostaną przeznaczone na cele szkolne.

Dziękując Wszystkim mamy nadzieję, że będziemy mogli liczyć na Państwa wsparcie

i życzliwość również w przyszłym roku.

Z wyrazami wdzięczności

Dyrektor, Nauczyciele, Uczniowie, Rodzice

Szkoły Podstawowej w Łubnie

 

Z okazji

Dnia Babci i Dziadka

zapraszamy wszystkie Babcie i wszystkich Dziadków

na wyjątkową uroczystość przygotowaną

przez Wasze wnuczęta,

która odbędzie się 21 stycznia 2018r.

w Szkole Podstawowej  w Łubnie (sala gimnastyczna).

 

Uroczystość rozpocznie się Mszą Świętą w Kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Łubnie  o godz. 11.00.

Następnie zapraszamy na część artystyczną przygotowaną przez uczniów do Szkoły Podstawowej w Łubnie.

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas w naszym życiu, czas oczekiwania,   a następnie radości z przyjścia na świat Syna Bożego. Okoliczności narodzin Jezusa ponownie zostały przedstawione w jasełkach, które w naszej szkole stały się już tradycją. Tegoroczne widowisko jasełkowe odbyło się 6 stycznia 2018 r. o godz. 16.00 w sali gimnastycznej wypełnionej po brzegi licznie zgromadzoną publicznością.

Jasełka rozpoczął dyrektor szkoły pan Roman Mryczko, który w krótkim przemówieniu przywitał zebranych gości, mieszkańców Łubna oraz złożył życzenia noworoczne i wprowadził w magiczny klimat świąt Bożego Narodzenia.

Zanim byliśmy świadkami wędrówki Maryi i Józefa do Betlejem, szukających schronienia, mogliśmy podziwiać scenę w raju, gdzie Adam i Ewa ulegli pokusom diabła   i musieli opuścić miejsce wiecznego szczęścia. Mimo że pogardzili Bożą miłością, Bóg jednak zlitował się nad ludźmi, uniżył się, aby ich zbawić. Nasze jasełka zostały wzbogacone o scenę z Babą Jagą, mającą spółkę z diabłem czyhającym na dusze pastuszków. Jednakże pomogła interwencja anioła i pasterze bez przeszkód mogli udać się do progów stajenki, by powitać Dziecię Boże i złożyć Mu dary. Treścią jasełek był także spisek Heroda.

Sceny dramatyczne, nad którymi z zapałem pracowali uczniowie pod kierunkiem       p. Renaty Trzyny, przeplatały się z kolędami i pastorałkami w wykonaniu uczennic z klasy trzeciej gimnazjum oraz z klasy piątej.

Podczas jasełek swoimi umiejętnościami tanecznymi pochwalili się najmłodsi uczniowie, wykonując interesujący układ choreograficzny do pastorałki ,,W dzień Bożego Narodzenia” Tancerzy przygotowała p. Krystyna Trybalska. Ciekawą scenografię, wzbogaconą przez kolorową iluminację, wykreowały panie: Agnieszka Myćka, Anna Kot, Krystyna Węgrzyn oraz pani Anna Drewniak. pracownik obsługi Na zakończenie zespół wokalny kierowany przez p. Jakuba Trybalskiego zaśpiewał wesołą i skoczną pastorałkę ,, Od serca do ucha”, która była dopełnieniem radosnego nastroju , jaki zapanował wśród zebranych w sali Występujący uczniowie doskonale wczuli się w swoje role, a przedstawienie wywarło duże wrażenie na widowni.

Uroczystość  tę zaszczycili swą obecnością: ks. proboszcz Stanisław Borkowski, radni Rady Powiatu Rzeszowskiego radni Gminy Dynów, sołtys wsi Łubno, zaproszeni goście, mieszkańcy Łubna i okolicznych miejscowości oraz nauczyciele i uczniowie naszej szkoły.

Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia naszego spektaklu.

Dyrektor, Grono Pedagogiczne oraz Uczniowie

Szkoły Podstawowej w Łubnie

serdecznie zapraszają mieszkańców Łubna

na JASEŁKA,

które odbędą się 6 stycznia 2018r.

o godzinie 16.00

w sali gimnastycznej naszej szkoły.

22 grudnia 2017 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Uczniowie śpiewali kolędy, deklamowali wiersze i opisywali tradycje bożonarodzeniowe wprowadzając zebranych w świąteczny nastrój. Dyrektor szkoły Pan Roman Mryczko życzył wszystkim, aby ten wyjątkowy czas Świąt Bożego Narodzenia upłynął w ciepłej, rodzinnej atmosferze, a Nowy Rok 2018 był pełen radości i spełnionych marzeń.

Podczas apelu rozstrzygnięty został szkolny konkurs na najpiękniejsza kartkę bożonarodzeniową.

Oto wyniki konkursu:

Kategoria klasy I-III

I miejsce –                  Oliwia Łazor

Aleksander Myćka

II miejsce – Paweł Fuksa

Natalia Gierula

III miejsce – Kacper Trybalski

 

Kategoria kl. VI-VI

I miejsce – Klaudia Trzyna

Daria Kustra

II miejsce – Kamila Kijowska

III miejsce – Kaja Trzyna

 

Kategoria klasa VII i II-III gimnazjum

I miejsce –  Justyna Dutka

Wiktoria Wolska

II miejsce – Anna Kiełbasa

III miejsce – Adriana Cieślik

 

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wykonali piękne kartki bożonarodzeniowe.

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia,

Nauczycielom, Pracownikom szkoły,

Uczniom i ich Rodzinom

życzę

czasu na odpoczynek i refleksję,

wielu radosnych chwil dzielonych z najbliższymi,

a w nadchodzącym Nowym Roku

zdrowia, witalności, optymizmu

oraz wytrwałości w obliczu nowych wyzwań.

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Łubnie

Roman Mryczko

Dnia 15 grudnia 2017. w Szkole Podstawowej w Łubnie odbyła się uroczysta gala rozdania nagród uczestnikom konkursu. Uroczystość tę zaszczycili zaproszeni goście : p. Wójt Krystyna Sówka, p. Przewodnicząca Rady Gminy Beata Skiba oraz szanowne jury w osobach ks. Stanisława Borkowskiego p. Lucyny Bachurskiej,  p. Marioli Kaszyckiej i p. Doroty Polityńskiej. Na rozstrzygnięcie konkursu przybyli także dyrektorzy szkół , opiekunowie i rodzice wraz z laureatami.

Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem, przystąpiło do niego 113 uczestników z 9 szkół , którzy wykonali 110 ozdób choinkowych. Jury miało bardzo trudne zadanie , bowiem każda praca była piękna , ciekawa i wykonana z przeróżnych materiałów (kasze, przyprawy, nasiona, makaron, sznurek, wstążki czy papier a nawet plastikowe butelki i zakrętki].

Komisja przy ocenie brała pod uwagę:

– wykonanie prac konkursowych zgodnie z regulaminem,

– zastosowanie elementów naturalnych i ekologicznych,

– walory twórcze dzieła,

– nawiązanie do tradycji świątecznych,

– pomysłowość i staranność wykonania,

– wrażenia artystyczne.

Jury podkreśliło  wysoki poziom zgłoszonych prac  świadczący o pomysłowości , wrażliwości i umiejętnościach dzieci i młodzieży, o zaangażowaniu całych rodzin   w przygotowanie i przeżycie Świąt Bożego Narodzenia, co też było celem konkursu.

 

Przyznano następujące nagrody:

– w kategorii klas 0 -3:

I miejsceKrzysztof  Kolano [SP Dylągowa]

II miejsceHubert Grzegorzak [SP Laskówka]

Kacper i Kamil Trybalski [SP Łubno]

III miejsceOliwia Wydra [SP Laskówka]

wyróżnienie

Martyna Twardak [SP nr 2 Harta]

Dawid Wielgos [SP nr 2 Harta]

Adrian Janowski [SP Dylągowa]

Julia Martowicz  [SP Dylągowa]

Sandra Dudek [SP nr 2 Harta]

Adam Słupek [SP Laskówka]

Blanka Martowicz [SP Laskówka]

Joanna Szczepan [SP Ulanica]

Artur Twardy  [SP Łubno]

Aleksander Myćka  [SP Łubno]

Martyna Kijowska  [SP Łubno]

Milena i Daria Duda [SP nr 2 Harta]

Jagoda Martowicz [SP Dylągowa]

Izabela Misiewicz i Paulina Pawłowska [SP Dąbrówka Starzeńska]

Aneta Janczura i Nikola Wandas [SP Dąbrówka Starzeńska]

Szymon Steliga [SP Łubno]

Natalia Gierula [SP Łubno]

Zuzanna Dańczak [SP Laskówka]

 

– w kategorii klas 4-6:

I miejsce –  Maksymilian Krawiec [SP nr 1 Harta]

II miejsceKlaudia Fąfara [SP Bachórz]

III miejscePatrycja Śliwa [SP nr 1 Harta]

wyróżnienie

Bartosz Domin [SP nr 1 Harta]

Daria Kustra [SP Łubno]

Julia Tereszak [SP nr 1 Harta]

Zuzanna Marszałek [SP Ulanica]

Kamila Kijowska [SP Łubno]

Magdalena Łazor [SP Łubno]

Piotr Trześniowski [SP nr 1 Harta]

Patrycja Tereszak [SP nr 1 Harta]

Gracjan Radzimski [SP Łubno]

Kacper Kamiński [SP Pawłokoma]

Gabriela Gołąb [SP Ulanica]

Julia Paściak [SP Bachórz]

 

– w kategorii  klasa VII SP oraz kl. II i III gimnazjum:

I miejsceMarlena Stokłosa [SP Bachórz]

II miejsceMagdalena Fąfara [SP nr 1 Harta]

III miejscePatrycja Ślemp  [SP nr 1 Harta]

wyróżnienie

Agata Pudysz  [SP Dylągowa]

Anna Szpak [SP Pawłokoma]

Aleksandra Gancarz [SP Bachórz]

Justyna Dutka [SP Łubno]

Roksana Kustra [SP Łubno]

Natalia Kowal [SP Pawłokoma]

Anna Pudysz [SP Dylągowa]

Wiktoria Woźniak [SP Łubno]

Patrycja Gołąb [SP Łubno]

Zuzanna Stochmal [SP nr 1 Harta]

Zuzanna Kopacka [SP Dylągowa]

Jagoda Stochmal [SP nr 1 Harta]

Adriana Cieślik [SP Łubno]

Dominik Karnas [SP Łubno]

Aleksandra Skałuba [SP nr 2 Harta]

Wszystkim konkursowiczom gratulujemy pomysłów i talentu!

6 grudnia jest dniem, w którym w naszej szkole podtrzymujemy mikołajkową tradycję. Od samego rana z każdej strony kręciły się po korytarzach dzieci ubrane na czerwono w mikołajkowych czapkach. Każdy uczeń wiedział, że przybędzie do szkoły specjalny Gość.  Po długim oczekiwaniu dzieci doczekały się wizyty upragnionego Mikołaja. Uczniowie klas młodszych przygotowali wiersze, piosenki oraz  układ taneczny. Święty był oczarowany tak miłym powitaniem i występem dzieci, w nagrodę wszystkim rozdał prezenty. Był to dzień pełen radości  i uśmiechów.

Miło nam poinformować o kolejnych sukcesach naszych uczennic Kamili Kijowskiej, Patrycji Gołąb i Wiktorii Wożniak , które wzięły udział w wojewódzkim konkursie plastycznym zorganizowanym przez Nadleśnictwo Dynów oraz Związek Pszczelarzy Ziemi Przemyskiej. W kategorii klas IV-VII Kamila zdobyła wyróżnienie, natomiast w kategorii gimnazjum Patrycja zajęła III a Wiktoria I miejsce. Gratulujemy!

Serdecznie zapraszamy Rodziców oraz wszystkich mieszkańców Łubna
na SZKOLNY KIERMASZ ŚWIĄTECZNY !
W galerii można zobaczyć część naszej świątecznej oferty. Zachęcamy do zakupu pięknych bombek i innych ozdób na święta wykonanych własnoręcznie przez rodziców, uczniów i nauczycieli.
OZDOBY ZNAJDUJĄ SIĘ NA KORYTARZU SZKOLNYM (PARTER).
Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Uczniowie

Biblioteka   Szkoły   Podstawowej  w   Łubnie   ogłosiła   w   ramach  obchodów Międzynarodowego  Miesiąca  Bibliotek  Szkolnych konkursy  plastyczne dla   klas I- III i  IV-VII  szkoły  podstawowej   pod   hasłem „Zakładka  do    książki”  oraz   konkurs   dla   klas  II-III  gimnazjum  pn.”Projekt okładki  do  mojej  ulubionej  książki”.

Dnia 30  listopada 2017r. w bibliotece szkolnej  nastąpiło rozstrzygnięcie konkursów:

Klasy I-III

–  Sylwia  Leśniak klasa  III   – I m

–   Natalia  Gierula  klasa  III  – II m

–   Sebastian  Urbaniak  klasa I –  III m

Wyróżnienie –  Gabriela  Sieńko klasa  II

Klasy IV-VII

– Kaja  Trzyna  – I m

– Klaudia  Trzyna  – II m

Klasy II-III  gimnazjum

Wiktoria  Wolska – I m

Justyna  Dutka    – II m

Patrycja  Gołąb   – III m

Uczniowie   otrzymali  dyplomy  i  nagrody  książkowe.

Gratulujemy!!!

 

W  dniu  22  listopada   2017 r. w  Miejskim  Ośrodku   Kultury  w  Dynowie   odbył   się  XXV  Dynowski  Konkurs  Recytatorski pn.”Wolności  nie  można  tylko  posiadać. Trzeba  ją  stale  zdobywać  i tworzyć  przez  prawdę”

W  zmaganiach  wzięło  udział  17  uczestników ( gimnazja i  szkoły  ponadgimnazjalne  z Powiatu Rzeszów).

Naszą  szkołę  reprezentowały  uczennice  klasy  III gimnazjum.

Joanna  Niemiec  –  II miejsce  w  kategorii poezji  śpiewanej ,

Aleksandra  Maciołek  –  II  miejsce  w  kategorii  recytacja

Uczennice   otrzymały nagrody  książkowe  i   dyplomy.

Gratulujemy !!!

G.Spryszak

28 listopada 2017 roku klasa I pod opieką p. Diany Łukasiewicz przygotowała krótkie przedstawienie z okazji Dnia Życzliwości i Pozdrowień. Miało ono na celu  pokazanie jaką ważną rolę w naszym życiu odgrywa życzliwość, dobre maniery i miłe gesty.

Nasza szkoła realizuje Projekt – „Do wiedzy przez eksperyment oraz technologie informacyjno-komunikacyjne”, który jest dofinansowany z Funduszy Europejskich.

28 LISTOPADA 2017r.

godz. 16.30

 

Wyróżnienie dla Kamili Kijowskiej i Sandry Chromiak w konkursie plastycznym p.n. „Jesienne impresje krajobrazowe 

17 listopada2017r. w Przemyślu odbyło się  uroczyste podsumowanie konkursu wraz z wręczeniem dyplomów i nagród jego laureatom. Konkurs został zorganizowany przez Zespół Parków Krajobrazowych w Przemyślu dla dzieci klas IV-VII ze Szkół Podstawowych i młodzieży z klas II-III Gimnazjów z obszaru Parku Krajobrazowego Pogórza Przemyskiego. Kamila Kijowska i Sandra Chromiak otrzymały wyróżnienie w kategorii klas IV- VI SP. Naszą szkołę reprezentowały także Magdalena Łazor , Laura Kopacka, Wiktoria Wolska, Wiktoria Wożniak, Justyna Dutka i Patrycja Gołąb. Wszystkim uczestniczkom gratulujemy talentu i życzymy kolejnych sukcesów!

praca Kamili Kijowskiej, kl. V

praca Sandry Chromiak, kl.VII

 

W dniu 14 listopada 2017 r. w auli Zespołu Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie odbyła się VII edycja Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego pod hasłem  „Leśne  dyktando” dla  uczniów   szkół  podstawowych,  gimnazjum i  ponadgimnazjalnych  z  województwa  podkarpackiego.

Organizatorami konkursu byli: Nadleśnictwo Dynów, Zespół Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie.

Uczestnicy konkursu (88 osób z 19 szkół z całego  województwa  podkarpackiego) mieli za      zadanie   napisanie   poprawnie  wysłuchanego    tekstu,  który   zawierał    słownictwo  związane z lasem, jego mieszkańcami .Autorem tekstu była Pani Małgorzata Kaczorowska-pracownik  Nadleśnictwa  Dynów.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Katarzyna Toczek klasa VI , Konrad Mareńczak klasa VI, Adriana  Cieślik klasa III gimnazjum, Wiktoria  Woźniak i Joanna Trybalska – klasa III gimnazjum.

G.Spryszak

11 listopada to data szczególna w historii naszego kraju – rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej  okazji  w  Szkole  Podstawowej    w  Łubnie  odbyła  się   Wieczornica Patriotyczna  przygotowana  przez uczniów i nauczycieli  naszej  szkoły.  Wieczornicę rozpoczęto  odśpiewaniem  hymnu  państwowego.Następnie z  proboszczem   parafii  w Łubnie  ks. Stanisławem   Borkowskim  odmówiliśmy  modlitwę  w  intencji  Ojczyzny.   W  dalszej części   uroczystości   Dyrektor  Szkoły   Podstawowej  w Łubnie –  mgr  Roman  Mryczko   przywitał   bardzo   serdecznie  wszystkich    przybyłych   uczniów,   nauczycieli, mieszkańców Łubna  i  zaproszonych gości. Po przywitaniu  rozpoczęła  się  częśc  artystyczna  w  wykonaniu  uczniów  klas: od  I  szkoły  podstawowej do klasy  III gimnazjum.Uczniowie  recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne, które pozwoliły  zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość. Wiele osób z publiczności śpiewało je razem  z chórem , bo to znane pieśni, bliskie sercu  każdego Polaka.   Najmłodsi uczniowie machali biało-czerwonymi chorągiewkami  i nucili melodie.   Na  scenie  pojawili  się  również  tancerze  w  pięknych  strojach  ludowych, którzy  zatańczyli  krakowiaka, mazura  i  poloneza.

Dzień ten dla wielu był lekcją patriotyzmu i historii. Uczestnicząc corocznie  w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.

Uroczystość uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście: Pani Wójt  Gminy Dynów  – . Krystyna  Sówka, Radni Powiatu  Rzeszów, Radni Gminy Dynów

Program artystyczny przygotowany został przez uczniów  naszej  szkoły  pod kierunkiem  pani  Grażyny  Spryszak   i pani  Krystyny  Toczek. Pięknie zaprezentował się zespół  taneczny prowadzony  przez  p. Krystynę  Trybalską. Nad  oprawą   muzyczną  czuwał  p. Jakub  Trybalski.

G.Spryszak

Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w naszym konkursie, którego główną ideą jest pielęgnowanie tradycji Bożego Narodzenia oraz radości płynącej ze wspólnego bycia ze sobą, dzielenia się Nowo Narodzoną Miłością…

Patronat:

 1. Wójt Gminy Dynów
 2. Dyrektor Szkoły Podstawowej w Łubnie
 3. Ks. Proboszcz parafii Łubno

4.Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Dynowie

 1. Rada Rodziców przy SP w Łubnie
 2. Gminna Biblioteka Publiczna w Dynowie

Regulamin

Przystąpienie do konkursu jest równoznaczne z akceptacją niniejszego regulaminu.

 

I. Organizator konkursu:
Szkoła Podstawowa w Łubnie

Łubno 82

36-065 Dynów

e-mail: www.lubnoszkola3@poczta.onet.pl

tel.:  (16) 652-10-39

 1. Tematyka konkursu:

Przedmiotem organizowanego przez nas konkursu, są ozdoby choinkowe (bombki, figurki, łańcuchy na choinkę itp.) nawiązujące do tradycji chrześcijańskiej.
III. Cele konkursu:

 • Przybliżenie i zainteresowanie dzieci i młodzieży tradycjami Świąt Bożego Narodzenia;
 • Prezentacja talentów plastycznych;
 • Rozwijanie wrażliwości estetycznej dzieci i młodzieży oraz uzdolnień plastycznych;
 • Ukształtowanie aktywnej i twórczej postawy społeczeństwa wobec sztuki oraz tradycji kulturowej związanej z obrzędami okresu Bożego Narodzenia;
 • Popularyzacja twórczości utalentowanych uczniów i efektów pracy nauczycieli;
 1. Uczestnicy:

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z Gminy Dynów w kategorii wiekowej:

a] klasy 0-III

b] klasy IV – VII

c] klasy II-III gimnazjum

 1. Warunki uczestnictwa w konkursie:
 2. Prace mogą być indywidualne, pod kierunkiem nauczyciela lub wykonane wspólnie z rodziną.
 1. Każdy uczestnik ma za zadanie wykonać z własnych materiałów 1 ozdobę choinkową.

WAŻNE! ozdoby świąteczne MUSZĄ być wykonane z materiałów naturalnych (np. drewno, siano, słoma, sznurek, szyszki, ziarna zbóż, pestki owoców, suszone owoce, papier lub z surowców wtórnych np. z opakowań papierowych, plastikowych, gazet itp.)

 1. Format i technika wykonania dowolna (UWAGA prace powinny być lekkie i posiadać odpowiednie zawieszenie –każda ozdoba musi dać się zawiesić na choince).
 2. Każda praca powinna być czytelnie opisana, wg podanego wzoru :

Imię i nazwisko:
Klasa
Adres i nr. telefonu szkoły:
Imię i nazwisko opiekuna: /pod kierunkiem, którego została wykonana/

 1. Prace należy składać w dniu 12.12.2017r w SP w Łubnie w godzinach 800-1400.
 2. Oceny prac dokona Jury w dniu 13.12.2017r.
 3. Komisja przy ocenie będzie brała pod uwagę:

– wykonanie prac konkursowych zgodnie z regulaminem,

– zastosowanie elementów naturalnych i ekologicznych,

– walory twórcze dzieła,

– nawiązanie do tradycji świątecznych,

– pomysłowość i staranność wykonania,

– wrażenia artystyczne.

 1. Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu połączone z rozdaniem nagród i dyplomów, odbędzie się 15.12.2017 r. w SP w Łubnie o godz. 9:00.

Wszystkie prace biorące udział w konkursie przechodzą na własność organizatorów.

 

W dniu 7 listopada 2017r. w naszej szkole odbyły się zajęcia profilaktyczne dla naszych  uczniów z zakresu odpowiedzialności prawnej osób nieletnich i cyberprzemocy.

Zajęcia prowadzone były przez przedstawicieli Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie: młodszego aspiranta Tomasza Drzała aspirant Tomasza Surowiaka . Podczas zajęć, które przebiegały w bardzo miłej atmosferze, uczniowie mogli poznać wiele aspektów prawnych dotyczących osób nieletnich. Poza tym młodzież mogła poznać niektóre tajniki pracy policjantów.

Krystyna Węgrzyn

W imieniu całej społeczności szkolnej składamy SERDECZNE PODZIĘKOWANIE wszystkim Osobom, które przekazały 1% podatku za rok 2016 na rzecz naszej szkoły.

Dzięki Państwa wsparciu zebraliśmy kwotę 2320,11 zł.

Pozyskane w ten sposób fundusze zostaną przeznaczone na zakup wykładziny ochronnej na salę gimnastyczną.

Dziękując Wszystkim mamy nadzieję, że będziemy mogli liczyć na Państwa wsparcie i życzliwość również w przyszłym roku.

 

Z wyrazami wdzięczności

Dyrektor, Nauczyciele, Uczniowie, Rodzice

Szkoły Podstawowej w Łubnie

W środę 25.10.2017r. najmłodsi uczniowie klasy I zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników Biblioteki Szkolnej. Uczniowie zapoznali się z księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych, regulaminem biblioteki, sposobem wypożyczania książek oraz prośbami książki. Nasi najmłodsi uczniowie uroczyście przyrzekali, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.

 

13 października 2017 r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej przygotowana przez uczniów pod czujnym okiem nauczycieli. Przedstawili oni w humorystyczny sposób scenki z życia szkoły, które pokazywały, że praca nauczyciela wcale nie jest taka łatwa. Następnie p. dyrektor złożył wszystkim życzenia, podziękowania za pracę i przyznał Nagrody Dyrektora.

W dniu 13 października 2017 roku odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia szkoły podstawowej. Pierwszoklasiści z wielkim zaangażowaniem recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Po programie artystycznym dyrektor szkoły uroczyście pasował uczniów, którzy ślubowali „(…) być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły.(…)”. Wychowawczyni wręczyła pierwszoklasistom pamiątkowe dyplomy pasowania na ucznia . Po części oficjalnej dzieci udały się na przygotowany przez rodziców słodki poczęstunek.

Dnia 11 października 2017r. młodsze dzieci odwiedziła pani pielęgniarka. Uczniowie przywitały zaproszonego gościa i ze skupieniem i wielką uwagą słuchały jak pani opowiadała o swojej pracy . Podczas spotkania dzieci miały okazję dowiedzieć się więcej o trudnym zawodzie pielęgniarki, pokonać lęk przed zabiegami medycznymi, a przede wszystkim wzbogacić i utrwalić swoje wiadomości na temat sposobów dbania o zdrowie.

Inaugurację roku szkolnego 2017/2018 rozpoczynamy 4 września 2017 r. Mszą Świętą o godz. 8.00
w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela.
Skip to content