Menu Zamknij

Wycieczka nad morze

Wycieczka nad morze

12 czerwca, w niedzielę, o godzinie 23:15 uczniowie ZS nr 3 w Łubnie wyruszyli na czterodniową wycieczkę nad morze. Wzięło w niej udział łącznie 44 uczniów.
Pierwszego dnia wyprawy młodzież naszej szkoły zwiedziła XIII -wieczny zamek krzyżacki w Malborku – monumentalną,  gotycką twierdzę, co bez wątpienia wzbogaciło wiedzę młodych mieszkańców Łubna na temat minionych  czasów i ważnych wydarzeń historycznych.
Stamtąd uczniowie pojechali zakwaterować się do hotelu „Bałtycki Relaks” w Jastrzębiej Górze, gdzie mieli rezerwację noclegów. Wieczorem, po  obiadokolacji, mimo padającego deszczu,  udali się na jastrzębską plażę, aby przywitać się z Morzem Bałtyckim.
Program drugiego dnia wycieczki  okazał się także bardzo interesujący.  Najpierw  uczniowie zwiedzili archikatedrę oliwską oraz wysłuchali przepięknego koncertu wykonanego na sławnych na cały świat organach brata Michała Wulffa. Następnie mieli  okazję przejść się Parkiem Oliwskim. Kolejnym miejscem,   do którego udała się młodzież, był półwysep Westerplatte, który podczas Kampanii Wrześniowej bronił się aż 7 dni.  Później wycieczkowicze podziwiali przepiękną starówkę  Gdańska. Wejście na wieżę mariacką, skąd roztaczał się wspaniały widok na gród Neptuna i okoliczne miejscowości, okazał się dla niektórych nie lada wyczynem. Dodatkową atrakcją było  smażenie kiełbasek przy ognisku oraz wspólne śpiewanie. Na podsumowanie dnia pełnego wspaniałych przeżyć  uczniowie wybrali się na spacer po plaży.
Nazajutrz o świcie kilka uczennic wraz z panem dyrektorem po raz kolejny udało się na piaszczysty brzeg morski. Po śniadaniu nastąpił przejazd na helskie wybrzeże, gdzie młodzież spędziła 4 godziny. Dużym zainteresowaniem cieszył się kolejny etap wycieczki, czyli rejs statkiem „Agat” z Helu do Gdyni. Wieczorem odbyła się dyskoteka zorganizowana przez rzeszowskie biuro podróży.
Ostatniego dnia wcześnie rano wytrwali uczniowie, którym udało się wstać, poszli
z panem dyrektorem na ostatni spacer po jastrzębskiej plaży, a zaraz po śniadaniu, uczestnicy wycieczki wykwaterowali się z hotelu i ruszyli do Gdyni. Tam w oceanarium mieli okazję zobaczyć wiele morskich stworzeń, które pochodzą z różnych zakątków świata. Kolejnym punktem programu było zwiedzanie statku wojennego „ORP Błyskawica” oraz Muzeum Marynarki Wojennej. Później nastąpił przejazd do Sopotu, spacer po najdłuższym bałtyckim molo oraz pożegnanie się z morzem.
W drodze powrotnej młodzież zwiedziła Toruń, gdzie miała okazję skosztować jedynych
w swoim rodzaju, pysznych toruńskich pierników.
Uczniowie wrócili do Łubna około godziny 5:00 rano. Wycieczka była bardzo udana .

Joanna Toczek

Skip to content