Menu Zamknij

2015/2016

2015-2016

Zakończenie roku szkolnego 2015/2016

06. 2016 r odbyła się uroczysta akademia z okazji zakończenia roku szkolnego 2015/2016 . Część artystyczną przygotowali uczniowie klasy III i II gimnazjum oraz ich opiekunowie (czytaj dalej…)

Wycieczka nad morze

12 czerwca, w niedzielę, o godzinie 23:15 uczniowie ZS nr 3 w Łubnie wyruszyli na czterodniową wycieczkę nad morze. Wzięło w niej udział łącznie 44 uczniów. (czytaj dalej…)

POSŁUCHAJ, JAK PIĘKNIE CZYTAM!

10 czerwca 2016 r. w klasie II a odbyły się zajęcia pięknego czytania, na które zostali zaproszeni rodzice, młodsze dzieci wraz z wychowawcą p. Anną Kot oraz p. Grażyna Spryszak- nauczyciel bibliotekarz. (czytaj dalej…)

Wychowawca klasy II a
Diana Łukasiewicz

 

Sukces Kamila

9 czerwca 2016 r – miał miejsce Wojewódzki finał XVIII Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pt ,, W trosce o nasze bezpieczeństwo ”. Uczeń naszej szkoły Kamil Kopacki zdobył II miejsce i tym samym jego praca została zakwalifikowana do udziału w finale konkursu na szczeblu centralnym w Warszawie. (czytaj dalej…)

Międzyszkolne zawody sportowe

MIĘDZYSZKOLNE ZAWODY SPORTOWE
połączone
z

PROFILAKTYKĄ ROZWIĄZYWANIA PROBLEMÓW ALKOHOLOWYCH

Miejsce Turnieju:  Zespół Szkół  Nr 3 w Łubnie

Termin Turnieju 3 czerwca 2016r. godzina 9.00

(czytaj dalej…)

 

 

Wycieczka do Bałtowa

W dniu 1 czerwca 2016r. wyruszyliśmy na wycieczkę do Kompleksu Turystycznego
w Bałtowie. Pogoda dopisała – było upalnie i słonecznie. Głównym celem naszej wycieczki było poznanie historii dinozaurów oraz obejrzenie postaci tych prehistorycznych zwierząt
w naturalnych rozmiarach.
(czytaj dalej…)

Wycieczka do Sanoka

W dniu 12 maja uczniowie Zespołu Szkół nr 3 w Łubnie udali się na wycieczkę do Sanoka, aby zwiedzić Muzeum Budownictwa Ludowego. Park Etnograficzny w Sanoku należy do najpiękniejszych muzeów na wolnym powietrzu w Europie.
(Czytaj dalej…)

 

Dzień Europejski

Kolejne edycja Dnia Europejskiego w naszej szkole za nami. 11 maja, jak co roku, uczniowie uczyli się przez zabawę i poszerzali swoją wiedzę na temat krajów UE. Opiekunki Szkolnego Koła Europejskiego starają się, aby każda odsłona tych uroczystości miała inny przebieg i charakter. W tym roku jednak złamano tę zasadę.
(Czytaj dalej…)

 

Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

W środę 4 maja 2016 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

225 lat temu posłowie wybrani przez obywateli Rzeczypospolitej przyjęli pierwszą europejską konstytucję. W swoim wystąpieniu uczniowie przybliżyli znaczenie tego wydarzenia w historii naszej Ojczyzny. Przypomnieli tło historyczne wydarzeń z 3 maja 1791r. i wyjaśnili, dlaczego jest to nadal tak ważny dzień dla Polski. W uroczystości brał udział poczet sztandarowy Straży Pożarnej w Łubnie. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście m.in. Radny Powiatu Rzeszów – p .Aleksander Stochmal, p. Mariola Kaczor –kierownik Bibliotek Publicznych w Dynowie.

Nie zabrakło biało – czerwonej flagi państwowej, hymnu, daty 3 Maja 1791 roku oraz nazwisk Stanisława Staszica, Hugo Kołłątaja, Ignacego Potockiego i Stanisława Małachowskiego. Zwrócono uwagę na doniosłość Konstytucji 3 Maja. Po odśpiewaniu hymnu narodowego uczniowie zaprezentowali inscenizacje, wiersze i pieśni patriotyczne. Zabrzmiała melodia „Roty”, usłyszeliśmy również takie pieśni jak: „Polskie kwiaty”’ „Jak długo w sercach naszych” zaśpiewanych przez Joannę Niemiec oraz „Taki kraj”
w wykonaniu Wiktorii Wolskiej i Aleksandry Socha. Na zakończenie uczniowie naszego gimnazjum zatańczyli „Poloneza”- narodowy taniec polski.

Głównym celem apelu było wyrobienie wśród dzieci i młodzieży postaw szacunku do dziedzictwa kulturowego, historycznego i tradycji narodowych. Cieszymy się więc wolną Polską i tym, że możemy z dumą patrzeć na polską flagę i śpiewać hymn.

Program uroczystości został przygotowany przez uczniów gimnazjum pod opieką
p. Grażyny Spryszak, p. Krystyny Toczek. Oprawę muzyczną przygotował p. Jakub Trybalski. Autorem dekoracji była p. Agnieszka Myćka.

 

Szkolny Konkurs Recytatorski
pod hasłem „A to Polska właśnie…”

29 kwietnia 2016 r. w naszej szkole, jak co roku odbyła się kolejna ( w tym roku XXI) edycja Szkolnego Konkursu Recytatorskiego. Organizatorem konkursu, który jak zawsze cieszył się ogromną popularnością wśród wszystkich uczniów, była pani Grażyna Spryszak. W konkursie udział wzięło kilkunastu recytatorów w trzech kategoriach wiekowych: klasy I-III szkoły podstawowej, klasy IV-VI szkoły podstawowej oraz klasy I-III gimnazjum. Publiczność oklaskiwała gromkimi brawami wszystkich uczestników. Wiersze były ciekawe i barwnie zaprezentowane.

Jury w składzie p.Grażyna Wielgos , p.Danuta Gdyczyńska, p. Renata Trzyna, p. Anna Kot wyłoniło następujących zwycięzców:

Klasy I-III

I miejsce Gracjan Radzimski

II miejsce Anna Hrycko

III miejsce Sylwester Niemiec

Klasy IV-VI

I miejsce Sandra Chromiak

II miejsce Katarzyna Toczek

III miejsce Amelia Potoczna

Klasy I-III gimnazjum

I miejsce Joanna Niemiec

II miejsce Adriana Cieślik

III miejsce Aleksandra Maciołek

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, które wręczył dzieciom pan Dyrektor. Podziękowania za solidną pracę otrzymało również jury.
Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

Wizyta duszpasterska Jego Ekscelencji Ks. Biskupa Stanisława Jamrozka

Każda parafia raz na 5 lat przeżywa Wizytację Kanoniczną Ks. Biskupa. 6 kwietnia miała ona miejsce w parafii Łubno. Z tej okazji naszą szkołę odwiedził szczególny Gość – Jego Ekscelencja Ks. Biskup Stanisław Jamrozek – Pasterz Archidiecezji Przemyskiej w asyście towarzyszących duszpasterzy- Ks. Dziekana Dekanatu Dynów Stanisława Janusza oraz
Ks. Dziekana i Proboszcza Stanisława Borkowskiego. Wizyta tak szanownych Gości była wyjątkowym wydarzeniem dla dyrekcji, nauczycieli, rodziców i uczniów naszej szkoły.

Uroczyste spotkanie otworzył dyrektor szkoły – p. Roman Mryczko, serdecznie witając czcigodnych gości w imieniu całej społeczności szkolnej. Następnie słowa powitania wygłosili uczniowie Joanna Toczek i Kamil Kopacki, oraz wręczyli Jego Ekscelencji kwiaty jako gest wdzięczności . Ks. Biskup i Ks. Dziekani obejrzeli występy uczniów w wykonaniu szkolnego zespołu tanecznego, Zespołu Ludowego Łubienka i grupy tanecznej z klasy IV i V. Spotkanie nie mogłoby się odbyć bez miłej i serdecznej rozmowy Ks. Biskupa z uczniami, wspólny dialog rozweselił wszystkich, Ksiądz Biskup skierował do zebranych słowa wsparcia i radosnego przesłania Słowa Bożego. Nawiązując do występu uczniów, wyraził swoją wdzięczność dzieciom i młodzieży, wyjaśniając że Pana Boga można chwalić także tańcem, tak jak czynił to król Dawid. Dziękując za możliwość spotkania się w naszej szkole podziękował Panu dyrektorowi oraz wszystkim nauczycielom i pracownikom za trud oraz poświęcenie, jakie wkładają w wychowanie młodego pokolenia.

Dyrektor szkoły, w imieniu całej społeczności szkolnej, podziękował Ks. Biskupowi
i zaproszonym Gościom za przybycie, za poświęcony czas, za życzliwość i wyjątkową atmosferę, w której przebiegało całe spotkanie. Na zakończenie wizyty Ks. Biskup udzielił wszystkim zebranym pasterskiego błogosławieństwa. A po wspólnym pamiątkowym zdjęciu udał się na spotkanie z nauczycielami, na słodki poczęstunek, który przygotowali rodzice naszych uczniów.

Mamy nadzieję, że wizyta Ks. Biskupa w progach naszej szkoły zapisze się nie tylko na stronach naszej kroniki, ale także w naszych sercach i w pamięci jako niezwykła wizyta. Cieszymy się z tych odwiedzin i życzymy J.E. Ks. Biskupowi Stanisławowi wielu Łask Bożych w pracy duszpasterskiej w naszej Diecezji.

 

… Ks. Biskup dotrzymał danego uczniom słowa i najlepszemu piłkarzowi naszej szkoły, którym okazał się uczeń klasy III gimnazjum Artur Kiełbasa podarował przepysznego torta, którego wręczył dyr szkoły.
Tort był wyśmienity i bardzo smakował poczęstowanym uczniom.

Rozstrzygnięcie konkursu
na najpiękniejszą pisankę

Samorząd Uczniowski wraz z Radą Rodziców zorganizował konkurs na najpiękniejsza pisankę. W konkursie wzięło udział 31 uczniów począwszy od czterolatków na uczniów klasy III gimnazjum skończywszy. Prace przyniesione przez uczestników wykonane zostały z ogromną starannością i pomysłowością, a liczba wykorzystanych technik zbliżona była do liczby pisanek. Wystawa pokonkursowa znajduje się na głównym korytarzu
i w atrakcyjny sposób go upiększa. Komisja konkursowa miała ogromny dylemat przy przyznawaniu nagród, które zostały wręczone 6 kwietnia 2016 r.

 

Udział uczniów w O T W P

w dniu 30 marca 2016 r. w L O w Dynowie odbyły się gminne eliminacje XXXiX Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ,, Młodzież zapobiega pożarom”
Nasze uczennice z klasy III gimnazjum – Marta Majewska oraz Joanna Kielbasa zajeły I i II miejsce w kategorii gimnazjum.
Do etapu na szczeblu powiatowym zakwalifikowała się zdobywczyni I miejsca M. Majewska, której gratulujemy życząc dalszych sukcesów.

 

 

 

NAJPIĘKNIEJSZA

PISANKA WIELKANOCNA

Zbliżają się radosne Święta Wielkanocne, podczas których będziemy dekorować nasze stoły pisankami. Samorząd Szkolny zorganizował konkurs na najpiękniejszą pisankę wielkanocną. W konkursie biorą udział przedszkolaki, uczniowie szkoły podstawowej

i gimnazjum. Uczestnicy konkursu wykonali pisanki technikami tradycyjnymi

i nowoczesnymi. Efekt ich pracy jest zachwycający!

Ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się 06.04.2016 r.

WIELKANOC 2016

życzy

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

Jan Twardowski

Wielkanocny pacierz

Nie umiem być srebrnym aniołem –

Ni gorejącym krzakiem –

Tyle Zmartwychwstań już przeszło-

A serce mam byle jakie.

Tyle procesji z dzwonami –

Tyle już alleluja –

A moja świętość dziurawa

Na ćwiartce włoska się buja.

Wiatr gra mi na kościach mych psalmy –

Jak na koślawej fujarce –

Żeby choć papież spojrzał

Na mnie – przez białe swe palce.

Żeby choć Matka Boska

Przez chmur zabite wciąż deski –

Uśmiech mi Swój zesłała

Jak ptaszka we mgle niebieskiej.

I wiem, gdy łzę swoją trzymam

Jak złoty kamyk z procy –

Zrozumie mnie mały Baranek

Z najcichszej Wielkiej Nocy.

Pyszczek położy na ręku –

Sumienia wywróci podszewkę –

Serca mojego ocali

 

Wielkanoc to najważniejsza z uroczystości w całym roku liturgicznym. Jest świętem ruchomym. Początkowo odbywała się w dniu żydowskiej Paschy. Później zaczęto celebrować uroczyście całe Misterium Paschalne: Wielki Czwartek, Wielki Piątek, Wielką Sobotę z Wigilią Paschalną i Niedzielą Zmartwychwstania, w czasie najbliższym historycznej dacie śmierci i zmartwychwstania Jezusa. Data ta wielokrotnie w historii była przedmiotem sporów. Ostatecznie, podczas Soboru Nicejskiego w 325 r. ustalono, że Wielkanoc będzie obchodzona w pierwszą niedzielę po pierwszej wiosennej pełni księżyca, tj. przypadającej po 21 marca.

Koniec zimy wiąże się z oczekiwaniem na pierwszą zieleń, na ponowne odrodzenie się przyrody, a tym samym z oczekiwaniem na wielki cud Zmartwychwstania Chrystusa.

PRZEDSTAWIENIE

,,PROSZĘ PAŃSTWA, OTO ROK”

Udział w Międzyszkolnym Konkursie Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów

16 marca 2016 r. uczennice III klasy gimnazjum Wiktoria Kaczor i Joanna Kiełbasa wzięły udział w Międzyszkolnym Konkursie Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów, który został zorganizowany przez Liceum Ogólnokształcące w Dynowie.

Witamy wiosnę

OGŁOSZENIE

Szkolne Koło Caritas przy Zespole Szkół Nr w Łubnie organizuje zbiórkę butów w ramach akcji ,, MAŁY BUCIK DLA CZARNEGO BRATA”.

Termin: do 15. IV. 2016 r.

Miejsce zbiórki: Zespół Szkół Nr 3 w Łubnie

OGŁOSZENIE

Rekrutacja w roku szkolnym 2016/2017

Plik do pobrania

Zarzadzenie_Nr_5

Podziękowanie

dla

RADY RODZICÓW

za przekazanie kwoty 3.000 zł na rzecz szkoły.

Dyrektor,

Nauczyciele,

Uczniowie

 

BEZPIECZNYCH I UDANYCH FERII…

Na nadchodzące dwa tygodnie ferii zimowych życzymy wszystkim uczniom udanego wypoczynku, nabrania sił i energii do dalszej nauki. Jednocześnie chcemy przypomnieć, że udane ferie to bezpieczne ferie. Starajmy się, aby aktywny wypoczynek był korzystny dla naszych wyczerpanych nauką organizmów.

Samorząd Uczniowski

Wycieczka do Rzeszowa do teatru na spektakl

  1. „ Balladyna”

W środę 10 lutego 2016 r. wybraliśmy się z klasą VI szkoły podstawowej i uczniami klas I-III gimnazjum do Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie na sztukę pt.„Balladyna”.

Występ aktorów, scenografia i treść przedstawienia oraz wątki zbrodni zaciekawiły widzów. Nagrodą dla aktorów i dowodem ogromnego zainteresowania młodzieży były burze oklasków i emocje przeżywane podczas przedstawienia.

Opiekunowie wycieczki: Grażyna Spryszak, Renata Trzyna , Jolanta Zabój

 

Stajemy się czytelnikami biblioteki szkolnej.

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów do grona czytelników biblioteki szkolnej. Głównym celem tej imprezy jest zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej i „reklama” jej zbiorów.

W dniu 9 lutego 2016 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika uczniów klasy pierwszej szkoły podstawowej.

Pani Grażyna Spryszak przywitała pierwszoklasistów, informując ich, że od dziś będą mogli samodzielnie wypożyczać książki, poznawać ich zaczarowany świat.

Następnie dzieci odpowiedziały na kilka pytań i zagadek związanych

z książką i biblioteką, po czym przystąpiły do układania wcześniej przygotowanych przez nauczyciela puzzli przedstawiających postaci z baśni. Uczniowie świetnie poradzili sobie z tym zadaniem.

Po zabawach, konkursach nastąpił akt pasowania i uroczyste przyrzeczenie. Pierwszoklasiści otrzymali zakładki do książki i słodki upominek.

Nowym użytkownikom biblioteki życzymy wielu ciekawych lektur i niezapomnianych wrażeń w obcowaniu z literaturą.

Grażyna Spryszak

Gminne zawody sportowe w tenis stołowy

dla uczniów szkoły podstawowej

W dniu 03.02.2016r. odbyły się zawody w tenis stołowy zorganizowane przy współpracy Szkolnego Związku Sportowego z Uczniowskim Klubem Sportowym działającym przy Gimnazjum w Dynowie.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy VI w składzie:

Jakub Socha

Klaudiusz Bułdak

Kacper Bielec

Zawodnicy po rozegranych meczach z uczniami ze szkoły w Ulanicy, Dąbrówki Starzeńskiej i z Dynowa zajęli I miejsce i awansowali do półfinału powiatu, który odbędzie się 9 lutego

w Błażowej.

Gratulujemy wygranej i życzymy powodzenia!!!!!

  1. Węgrzyn

Zabawa choinkowa

W ostatnią sobotę karnawału uczniowie naszej szkoły mieli możliwość udziału

w dorocznej zabawie choinkowej. W pięknie przygotowanej sali gimnastycznej, która na ten jeden dzień zmieniła się w salę balową, od godziny 11 tańczyli i uczestniczyli w różnego typu zabawach uczniowie klas O-3 szkoły podstawowej wraz ze swoimi młodszymi kolegami, którzy jeszcze nie chodzą do szkoły. Wielu z nich było pomysłowo przebranych i tak można było dojrzeć muszkietera, Spidermana czy mnóstwo księżniczek i wróżek. O godzinie 15 zakończyła się pierwsza część zabawy, a młodsi uczniowie udostępnili parkiet ich starszym kolegom. W gronie tańczących znaleźli się także uczniowie klasy VI ze Szkoły Podstawowej w Ulanicy zaproszeni przez swoich rówieśników z naszej szkoły. Zabawa była przednia, wszyscy tańczyli, nikt nie podpierał ściany, a głośna muzyka rozbrzmiewała na całą szkołę.

W imieniu wszystkich uczniów chcemy podziękować rodzicom za zadbanie, abyśmy mogli uzupełniać zgubione w tańcu kalorie, a nauczycielom za opiekę.

KONKURS PLASTYCZNY

,, Krew darem życia”

W dniu 29.01.2016r. w Urzędzie Gminy Dynów odbyło się uroczyste rozdanie nagród zwycięzcom i laureatom konkursu plastycznego „Krew darem życia” zorganizowanym przez Klub Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi Rzeczpospolitej Polskiej „Nadzieja” przy OSP Harta przy współpracy z Gminną Komisją ds. Profilaktyki

i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Gminną Biblioteką Publiczną

w Dynowie z/s w Bachórzu. Konkurs adresowany był dla uczniów klas I –III.

Uczennice klasy III naszej szkoły: Magdalena Łazor zajęła I miejsce a Wioletta Bogusz otrzymała wyróżnienie.

KONKURS Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

DLA GIMNAZJALISTÓW

21 stycznia 2016 r. odbył się szkolny konkurs z języka angielskiego dla gimnazjalistów pod hasłem ‘English is easy’. Laureaci konkursu:

I miejsce – Wiktoria Kaczor (kl. III gim)

II miejsce – Adriana Cieślik (kl. I gim)

III miejsce – Wiktoria Wolska (kl. I gim)

Gratulujemy!

Monika Zielińska

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Święto Babci i Dziadka to jedna z uroczystości, która stała się tradycją naszej szkoły.W tym roku ta miła uroczystość odbyła się 17 stycznia 2016 r. Przybyli goście obejrzeli program artystyczny przygotowany przez uczniów naszej szkoły. Po odśpiewaniu 100 lat dzieci wręczyły Babciom i Dziadkom własnoręcznie wykonane laurki i upominki. Dla zaproszonych gości rodzice przygotowali poczęstunek. Potem spotkanie przekształciło się w wspaniałą zabawę taneczną.

Dziękujemy wszystkim Babciom i Dziadkom za bezgraniczną miłość i dobroć oraz życzymy Im dużo zdrowia i długich lat życia.

Konkurs Kolęd i Pastorałek

W dniu 16.01.2016 r. w auli LO w Dynowie odbył się

XIX Konkurs Kolęd i Pastorałek.

W kategorii „Gimnazja – soliści” nasze uczennice zajęły:

II miejsce (srebrna bombka) – Kornelia Twardy – ucz. kl. III gimnazjum

III miejsce (brązowa bombka) -Joanna Niemiec – ucz. kl . I gimnazjum

Nagrodzonym serdecznie gratulujemy.

Jakub Trybalski

Bezpłatne podręczniki

Sfinansowane podręczniki przez Ministerstwo Edukacji Narodowej już

w posiadaniu uczniów klas I, II,IV i I gimnazjum.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016

W dniu 01 września rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny. W uroczystości udział wzięli: Sekretarz Gminy Dynów pan Zygmunt Zimoń, Sołtys wsi Łubno pan Robert Potoczny oraz przedstawiciel Rady Rodziców pani Joanna Polit. Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego przywitała wszystkich pracowników i uczniów szkoły, a w szczególności tych, którzy po raz pierwszy przestąpili progi naszej szkoły. Wspomniała również o 76 rocznicy wybuchu II wojny światowej, która to na sześć lat zmieniła codzienne życie miliona dzieci i młodzieży. Następnie głos zabrał pan Dyrektor, który przedstawił plan pracy na rozpoczynający się rok szkolny i życzył wielu sukcesów w nauce. Na zakończenie uczniowie udali się ze swoimi wychowawczyniami do klas.

 

Skip to content